Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Van Büyükşehir Belediyesi KPSS İle Memur Alımı Yapacak

Van Büyükşehir Belediyesi KPSS İle Memur Alımı Yapacak

VAN Büyükşehir Belediyesi KPSS puanı ile 112 memur istihdam edeceğini açıkladı. 7 farklı branşta yapılacak alımlar için başvuru yapan adayların en az lise mezunu olması gerekiyor. KPSS ilgili puan türünden 60 ve üzeri alan vatandaşların başvuru yapabileceği alımlar ile ilgili ayrıntılar da memur alım ilanı ile açıklandı.

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılacak?

Van Büyükşehir Belediyesi yayınlandığı memur alım ilanında 7 farklı branşta toplam 112 kişinin istihdam edileceğini açıkladı. Alım yapılacak olan 112 kişinin 8 tanesi mühendis, 5 tanesi şehir plancılığı, 4 avukat, 65 tane veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 5 bilgisayar işletmeni, 10 belediye trafik memuru ve 15 zabıta memuru olacak.

Ayrıca MSB memur alımı bilgilerine de bakabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Memur Alım Şartları Neler?

Van Büyükşehir Belediyesi memur alımları için başvuru yapmak isteyen adaylar gerekli olan şartları da araştırmaya başladı. Sağlanması gereken hem genel hem de özel şartların bulunduğu memur alımlarında genel şartları tüm adayların sağlaması gerekirken özel şartlar ise başvuru yapılacak kadroya göre değişiklik gösterecek.

Türk vatandaşı olan ve kamu haklarından mahrum olmayan vatandaşların başvuruda bulunabileceği memur alımları için adayların kasten suç işlememiş, devletin güvenliğini tehdit eden eylemlerde bulunmamış olması gerekiyor. Erkek adaylar için askerlikle ilişkilerinin bulunmaması şartı aranıyor. Askerliğini yapmış ya da tecil ettirmiş erkek adaylar başvuru yapabiliyor. Başvuru yapacak kişilerin görevlerine engel olacak bedensel ya da zihinsel sağlık problemlerinin bulunmaması ve bunların yanı sıra başvuru yapılan kadro için belirtilen özel şartları taşıması gerekiyor.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak, Nasıl Yapılacak?

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek memur alımları için başvurular 8 Mart 2021 tarihinde başlayacak ve 12 Mart 2021 tarihinde son bulacak. Bu tarihler arasında adayların online kanallar üzerinden Van belediyesinin resmi internet sitesine başvuru yapması gerekecek.

Bir önceki yazımız olan MSB Memur Alımı Başvuruları İçin Son 5 Gün başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.