Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Uzman Erbaş Maaşları na 400 TL Zam

Uzman Erbaş Maaşları na 400 TL Zam

Türk Silahlı Kuvvetleri Yan Ödeme Kararnamesi Onaylandı. Buna göre TSK da görev yapan Subay, Astsubay ve Uzman Erbaş Maaşları’nda aylık 400 TL iyileştirme yapıldı. Peki Uzman Erbaş Maaşları ne kadar oldu ?

Uzman Çavuş Maaşı Ne kadar ?

Çalışma şartlarının ağır olmasına rağmen, hem onurlu bir meslek olması hemde vatani bir iş yapıyor olmak vatandaşarın Uzman Çavuş Olmak  için önemli  sebeplerden birisi. tabii bu mesleğin getirdiği artılardan birisi de  Uzman Çavuş Maaşı nın günümüz koşullarına göre yüksek olması, Ayrıca 18 Nisan 2018 tarihinde çıkan Yan Ödeme Kararnamesi ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan Subay, Astsubay ve Uzman Erbaşlar 01 ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere 400 TL iyileştirme yapıldı,

Uzman Erbaş Maaşları

Uzman Erbaş Maaşları

2000 TL Birikmiş ödeme Mayıs ta ödenecek.

Bu kararnamenin ardından Subay Maaşı, Astsubay Maaşı ve Uzman Erbaş Maaşları ( Uzman Çavuş Maaşı ) Mayıs 2018 hesaplanırken Ocak, Şubat Mart ve Nisan Ayına tekabul eden 400 Tl fark ta Mayıs Ayı Maaş hesaplarmarından ayrı olarak yapılması gerekiyor, Bu durumda Uzman Çavuş maaşları nın bordroları ile beraber ek bordro hazırlanarak  Subay Maaşları , Astsubay Maaşları ve Uzman Erbaş Maaşları na yansıtılacak.

2018 Uzman Erbaş Maaşları ne kadar oldu ?

Yeni duruma göre daha once de şu haberimizde belirttiğimiz Uzman Çavuş Maaşları yaklaık 4100 tl civarı maaş alacaklardır. bu durum da Uzman Erbaş olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapmak isteyen gençler için daha büyük bir motivasyon kaynağı olmuştur.

Uzman Çavuş Nasıl Olunur ?

Bildiğiniz üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinde Rütbe ler sırası ile Subay, Astsubay, Uzman Çavuş , Uzman Onabaşı, Sözleşmeli er ve Yükümlü erbaş ve erler şeklinde sıralanmaktadır.

Bunlardan Subay Olmak  için Milli Savunma Üniversitesini kaznamak ve Kara, Deniz veya Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harp Okullarında eğitim almak gerekiyor, 2018 Yılı için Harp Okullarına BAyanm öğrenci alınıyor bu bakımdan Bayan Subay olamk için gerekli şartları sağlayanlar başvuru yapabilir.

Astsubay olmak için Yine Milli Savunma Übniversitesi Astsubay Meslek Yüksek okulu kazanmak ve en az 2 yıl olan Astsubay meslek yüksek okulunda eğitim almak gerekiyor. 2018 Yılı için milli Savunma Bakanlığı tarafındanyapılan açıklamada bayan astsubay alımı yapılmayacağı idi. fakat Jandarma Genel Komutanlığı için durum farklı olabilir.

Uzman Erbaş Olmak için ise Milli Savunma Bakanlığı tarafından açılan başvurular ile ihityaca binaen personel alımı yapılmaktadır. bu alımlardan en sonuncusu Kara Kuvveterli Uzman Erbaş Alımı olarak yapıldı, Bugunlerde Seçim aşamaları devam eden bu alımlar için başvurular kapandır fakat, Hava, Deniz ve Jandarma Uzman Erbaş alımları yakın zamanda yüksek bir ihtimal yapılacak.

Sözleşmeli Er olmak için ise yine Milli Savunma Bakanlığı taradından ihtiyaçlara binaen sözleşmeleli er alımları için başvuruları almaya başlıyor. Sözleşmeli erlerin diğer rütbesiz askerlere göre maaş dışında pek farkı yok, Zira Sözleşmeli erler , kışla da kalıyor ve iaşeleri Komutanlık tarafından sağlanıyor. yani sözleşmeli erler bir nevi maaş alan  er durumundalar.

Bir önceki yazımız olan 2018 jandarma uzman erbaş alımı | Dikkat Başvurular Başladı başlıklı makalemizde 2018 jandarma uzman erbaş alımı, 2018 jandarma uzman erbaş alımı ne zaman ve jandarma uzman erbaş alımları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Kenan dedi ki:

  Hep uzman erbaş ve subay ast subaylara yapılmakta bizler ne evimize gide biliyoruz nede eşimi çocuğumu göre biliyorum TSK altında olan tüm personel asker ise bizler içinde birşeyler yapın evimize gidelim hıc bır baba çocuğunun baba sevgisinden uzak büyümesini istemez sizlerde ellerinizi vıjdanınıza koyun ve birşeyler yapın aldımiz maş 2755 lira yeri geliyor onu bıle yüzümüze vuruyorlar kesinti desenız 1047 TL gönderin evimize askeriz diye insan değil olmuyoruz bunları konuşan yok ama herşeyde rütbelilere öncelik koşuyorsunuz bizide duyun lütfen

  1. Kenan AskerNoktasi.com sadece aracı olarak burada, dileklerin iletilmesi için mesajını onaylıyorum. umarım problemleriniz çözülür

   1. Kenan dedi ki:

    Kimde de bununla ilgilenmiyor ablam aldımiz maaşla ev kırasımı ödücez evemi bakacaz çocuğumuzun ihtyacınımı yapacaz sesimizi duyun olursa önce buradan baksın herşeyden cok bu yönden baksınlar