Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Uzman Cavusluktan Astsubaylığı Geçiş şartları

Uzman Cavusluktan Astsubaylığı Geçiş şartları

0Arkadaşlarımızın yogun istegi üzerine Uzman çavuşluktan astsubaylıga terfi Yani astsubaylıga geçiş şartları Yaş sınırı kaç ? Bu soruların hepsinin cevabını yazacagız arkadaşlar. kaç yıl sonra geçiş yapabilirim. kaç yıl kıta’da görev yapmam gerek vs bu soruların hepsini yazalım cevaplayalım arkadaşlar. merak ettiginiz sorular varsa konumuz altından yorum yapabilirsiniz.

Uzman erbaşların astsubaylığa geçiş hakları nelerdir?

Bazı Arkadaşlar Çok Merak Ediyor Ve Doğru Bilgi Vermek Adına Paylaşmak İstedim..

(Uzman Erbaş Yönetmeliği 24’üncü md.)

Uzman erbaşların astsubaylığa geçiş hakları nelerdir?

 

 

03.04.2016 tarihli konu güncellemesi ;

Lise mezunları arkadaşlarım 926 sayılı personel kanuna göre en az bir yıl MYO mezunları için en az 4 yıl meslekte görevini doldurmuş olması gerekiyor açıktan okumanıza gerek yok zaten astsubaylık sınavını kazanırsanız ilgili kuvvetin meslek Yüksekokulun da iki yıl süreli eğitimi alıyorsunuz ve eğitim sürecinde normal uzman erbaş maaşınız devam ediyor görevlendirme oluyorsunuz bilginize kanunu iyi okumak lazım

 

MADDE 42- 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa aşağıdaki maddeler eklenmiştir.

EK MADDE 33- Uzman erbaşlıktan astsubaylığa geçenlerin yaş hadleri aşağıda belirtilmiştir.

Rütbeler                                                  Yaş Haddi

Astsubay Çavuş ve Kıdemli Çavuş                43

Üstçavuş ve Kıdemli Üstçavuş                      52

Başçavuş                                                   54

Kıdemli Başçavuş                                       55

Uzman erbaşlar bulundukları derece ve kademelerine bir kademe ilave edilerek astsubay naspedilirler. Yaş hadleri dışında kalan hususlar için bunlara astsubaylar hakkındaki hükümler uygulanır.

screenshot_2016-04-11-10-27-07

Konuda tekrar güncelleme yapıyorum lutfen tam okumadan sormayin. Sordugunuz sorular zaten konunun icinde. En ez lise ve dengi okuldan dengi okuldan mezun olmak. En az 1 yıl kıta gorevi yapmış olmak ve 28 yaşından gun almamış olmak

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Emrah dedi ki:

    Mrh arkadaşlar iki yıllık okuyorum tokatta görev yapıyorum iki yıldır meslekte 8.yılın uzman çavuşluk dan assubayliga geçme şartlarını bilen varmı 4ila 8 yıl mı 4ila 10 yıl mı yaş sarti var mi bu sene okul bitiyor iki yıllık herkesin bayramı mübarek olsun saygı ve sevgi ile…..