Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Tünel Yoluyla Türkiye’ye Geçmeye Çalışan 24 Kişilik Mülteci Grup Yakalandı!

Tünel Yoluyla Türkiye’ye Geçmeye Çalışan 24 Kişilik Mülteci Grup Yakalandı!

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde sınır tellerinin altından tünel kazarak Türkiye’ye geçmeye çalışan 24 kişilik mülteci grup yakalandı.

Son zamanlarda özellikle Suriye ve Orta Asya devletleri vatandaşlarından oluşan göçmen gruplar yasa dışı yollarla Türkiye’ye geçmeye çalışıyor. Yasa dışı göçmen gruplara göz açtırmayan Hudut Kartalları Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde sınır tellerinin altından tünel kazarak Türkiye’ye geçmeye çalışan 24 kişilik bir mülteci grubu yakaladı.

Tünelin Uzunluğu 100 Metre!

Yapılan incelemeye göre tünelin uzunluğu 100 metre civarında olduğu belirtildi. Bölgede yapılan detaylı incelemelerde tünelin bir ucunun Suriye’deki Atme çadır kentindeki bir eve çıktığı belirlendi. Yasa dışı geçişlerin yanı sıra terörist sızmalarında da kullanılabileceği değerlendirilen tünel kullanılamaz hâle getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet adresinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Sınırlarımızda kahramanca ve fedakârca görev yapan Hudut Kartallarımız, ülkemize yönelik yaşa dışı geçiş veya sızma girişimlerini önlemeye devam ediyor. Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Bükülmez (Şehit Er Hüseyin Koroç) Hudut Karakolunda görev yapan Kahraman Hudut Kartallarımız bölgede icra ettikleri arama-tarama faaliyeti sırasında yaklaşık 100 metre uzunluğunda tünel tespit etti. Mehmetçiklerimizin dikkati sayesinde tespit edilen tünelde ülkemize sızmaya çalışan 24 kişilik mülteci grup da yakalandı. Bölgede yapılan detaylı incelemelerde tünelin bir ucunun Suriye’deki Atme çadır kentindeki bir eve çıktığı belirlendi. Yasa dışı geçişlerin yanı sıra terörist sızmalarında da kullanılabileceği değerlendirilen tünel kullanılamaz hâle getirildi.”

Bir önceki yazımız olan RDM Ne Demek? RDM Asker Kime Denir? başlıklı makalemizde rdm, rdm hava değişimi ve rdm nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.