Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

TRT Ankara ve İstanbul İçin Personel Alımı Yapacak

TRT Ankara ve İstanbul İçin Personel Alımı Yapacak

TRT grafik alanında yetkin personel alımı yapacağını açıkladı. 26 ocak günü başvuruları başlayan grafiker alımları için kadrolar İstanbul ve Ankara illerinde görevlendirilecek. TRT personel alımı için başvuru yapacak grafiker adaylarından öğün grafik tasarımları gerçekleştirebilmeleri, 3D ev 2D animasyon yapmaları, kompozit animasyon yapmaları vb. içerikleri üretmeleri bekleniyor. KPSS şartı olmadan yapılacak alımlar için TRT’nin kendi sitesi üzerinden başvuru yapılacak. TRT kadrosunda görev almak isteyen binlerce kişi ise başvuru şartlarını ve başvuruların son tarihini araştırıyor.

TRT Grafiker Alımı İçin Başvuru Şartları Neler?

Binlerce kişinin kadrosuna girmek istediği TRT’nin grafiker alımı için ilan yayınlamasının ardından başvuru şartları merak konusu oldu. TRT kadrosunda çalışmak isteye adaylar başvuru için sağlamaları gereken şartları araştırmaya devam ediyor.

TRT grafik tasarımı için başvuru yapmak isteyen kişilerin çeşitli üniversitelerin Güzel Sanatlar, İletişim, Görsel İletişim Tasarımı vb. ilgili bölümlerden mezun olması gerekiyor. Başvuru yapacak adayların en az 5 yıl süre ile televizyon ya da dijital platformlarda görsel içerikli görsel iletişim üretmiş olması ve çeşitli spor dallarında bilgili, güncel gelişmelere hakim olması bekleniyor. Özgün içerik üretme konusunda bilgili, jenerik, altyazı bandı, role, çerçeve vb. konularda bilgi sahibi olan kişilerin başvuru yapması bekleniyor. Bunların yanı sıra yoğun iş temposuna yatkın, yaratıcı ve üretken kişilerin söz konusu kadrolar için başvuru yapması bekleniyor.

Ayrıca BDDK memur alımı ilanı bilgilerine de bakabilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Başladı, Nasıl Başvuru Yapılacak?

TRT grafiker başvuruları 26 Ocak günü başladı. 8 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek başvurular için TRT kariyer sayfası üzerinden başvuru yapılabilecek. İstanbul ve Ankara illerine yapılacak alımlar için başvuru süresini bittikten sonra yapılan başvurular ise kabul edilmeyecek.

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.