Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Ticaret Bakanlığı 8 ilde Sözleşmeli Muayene Memuru Alımı Yapacak!

Ticaret Bakanlığı 8 ilde Sözleşmeli Muayene Memuru Alımı Yapacak!

Ticaret Bakanlığı 8 ilde Sözleşmeli Muayene Memuru Alımı Yapacak!

Ticaret Bakanlığı açıktan atama suretiyle sözlü sınavla Ağrı, Artvin, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kilis ve Şırnak illerinde görevlendirmek üzere Sözleşmeli Muayene Memuru alımı yapacağını açıkladı. Personel alımına ilişkin yayınlanan ilanda detaylara yer verildi.

Ticaret Bakanlığı 8 ilde Sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere toplam 75 personel alımı yapacak. İşte detaylar…

Ticaret Bakanlığı 8 ilde Sözleşmeli Muayene Memuru Alımı Yapacak!

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • 35 yaşını doldurmamış olmak
  • Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
  • Askerlikle ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
  • Terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
  • ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak,
  • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Başvuru Yeri ve Şekli

Başvurular dijital ortamda yapılacak Sınava katılmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirecek.

Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacak. Sözlü sınava, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının dört katı aday çağırılacak. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacak.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile sınav yerleri, sözlü sınav tarihinden en az on gün önce www.ticaret.gov.tr internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacak. Ayrıca adaylar tüm süreçlere ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecek.

Son Başvuru Tarihi

Ticaret Bakanlığı’nın açıktan atama suretiyle sözlü sınavla yapacağı personel alımına ilişkin belirlenen son başvuru tarihi 16.07.2021 olarak belirlendi.

Bir önceki yazımız olan Karpuzkaldıran Askeri Kampı Telefon Numarası, Adresi, Karpuzkaldıran Özel Eğitim Merkez Komutanlığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.