Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Subaylık Sınavında Şok Gerçekleri Emek Astsubay Anlattı.

Subaylık Sınavında Şok Gerçekleri Emek Astsubay Anlattı.

Sosyal  Medya Yazarlarından Emekli Astsubay Selçuk İÇER, “İlerici Emekli Astsubaylar” sayfasında yayınladığı yazısında,  önemli iddialarda bulundu.   

 

Assubaylıktan – Subaylığa Geçis Sınavı..Sınava giren Assubay mevcudu 2200 kişi Mülakata çağrılan Assubay sayısı sadece ”59 “kişi. Bunlara ve bu sınava göre “2141”Assubay yetersiz
Bu vaziyete göre “Yurt Savunması ve Milli Ordu “ gözden geçirilmeli yetersiz olan Assubayların (?) 6-7 tazminat alan General Albay ve Yarbay olan sıralı amirleri astlarını yetiştirme görevini yapmadıkları için gereği yapılmalıdır
* * *
17 Ocak tarihinde yürürlüğe giren. Devlet Memurları Kanununa göre ““Statü Geçişlerinde” “ Baraj “60 “ olarak belirlenirken ,Milli Savunma Üniversitesine alınacak askeri öğrencilerede YÖK “50” taban puanı şartı getirirken TSK’da yapılan iç sınavda Assubaylıktan Subaylığa geçişte “70” puan barajı şartını uyguluyorsun..
* * *
Kontenjan 200 kişi sınava giren 2200 Assubay, sadece 59 Assubay başarılı diğelerinin başarısız olması ne kadar inandırıcıdır ? Mülakata katılan” 59” kişiden kaçı elenecektir ? 200 kişilik kontenjan dolmamış (?) Yapılacak bu mülakata en az kontenjanın üç katını çağırmalısın.
* * *
Verilen hakkın geri alınması Assubaylar için büyük mağduriyet bu sınavla ilgili mağduriyet hakkında Milletvekili Murat BAKAN’ın kanun teklifi var.Bu uygulama hukuki değildir Devlet Memurlarında baraj 60 Askeri öğrencilik için YÖK’ün taban puan 50 TSK’da MSB de subaylığa geçişte baraj 70..Aynı ülke ve devlette 3 ayrı uygulama.Yasayla hakkın sınavla elden alınması
* * *
Bu sınav ve uygulaması TSK da ve kamuoyunda Asssubayları sözde yetersiz göstermek suretiyle yanlış algı yaratarak sivil kaynaktan Subay alımına gitmektir.Yıllarca Ordu da görev yapmış Assubaylar başarısız sivilden gelen başarılı olacak ?
* * *
Anlayışa bak . Milli Ordu böylemi oluşacak ve savaşacak ? Vatan için hergün şehit olan darbeyi önleyen kahraman Assubaylar ve sizin 70 barajlı büyük sınavınız….Sınavı kaybedenler sizlersiniz ?
* * *
Kuvvet Komutanlıkları MSB ye bağlandı Milli Savunma Bakanlığınca baraj 70 den 60 puana çekilmeli bu puana sahip Assubaylar “Mülakata” çağrılmalı ve mağduriyetleri sonlandırılmalıdır.
* * *
Milli Savunma Bakanı “” Bu Tıkanıklığı Aşacağız”” açıklamasını yaparken herhalde “”70” barajından habersizdi . Tıkanıklığı aşmak bir yana sistemi tamamen tıkayan bir sınav uygulaması.
* * *
Her zaman olduğu gibi sıkıntıları Assubaylarla.Sınava girenlerde Assubay olunca her türlü güçlük, engel önlerine çıkartılır 1951 den bu yana haklarımızı gasp eden Siyasiler ve Genelkurmay değilmi ? 2200 Assubaydan sadece “59” Assubayın mülakata çağrılması tesadüfi değildir.Sistematik uygulamaların bir diğeri ve devamıdır..

 

 

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Selçuk İÇER dedi ki:

    ASKER NOKTASI COM gerçekleri yansıtan ilkeli yayıncılığı ile yakından ilgiyle takip edilmektedir.Başarılarının devamını diler teşekkür ederim.

  2. Ersağ dedi ki:

    Herhalde subaylar astlarinin gelmesini istemiyor.

    Eğer gerçekten başarısız ise bu kadar astsubay

    TSK kapısına kilit vursun.