Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuruları

Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuruları

En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Uzman Çavuş Başvuruları Sürüyor 

Jandarma Genel Komutanlığı Lise Mezunu Sözleşmeli Erbaş Alımı Başvuruları Jandarma.gov.tr adresinden Yapılıyor

Jandarma Genel Komutanlığı’nın lojistik branşı için gerçekleştirdiği en az ilköğretim mezunu sözleşmeli askeri personel alımlarının yanı sıra , lise ve dengi okullardan mezun 25 yaşını aşmamış, terhisinin üzerinden 3 yıl geçmemiş adayların da başvurabildiği uzman erbaş alımı için de süreç devam ediyor. Başvurular İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi internet sayfası olan www.jandarma.gov.tr adresi üzerinden alınıyor.

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Erbaş Alımı Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar 17 Şubat 2017 tarihine kadar ilgili internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Söz konusu alımlar için gerçekleşecek yazılı sınav ve seçme sınavları 1 Mart 2017 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak.

Kamu personeli alımları, gündemden gelişmeler, son dakika haberleri, askeri personel alımları, ekonomi haberleri ve daha da fazlasını yakından takip edebilmek için kpss cafe mobil uygulamasını cep telefonunuza ücretsiz indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ramazan köse dedi ki:

    … En az lise mezunu diyorsunuz ya… Bu ülkenin üniversite mezunları ne öğrenmiş ki lisesinden ne bekliyorsunuz… Putperest nasıl olunur… Zinaya nasıl başlanır… Yalan nasıl söylenir… Yalancı şahitlik nasıl yapılır…. Edep ve haya nasıl yok edilir… Bu ülkede eğitim dediğin şey buydu… Yeni yeni bazı bi şeyler düzeltiliyor… Bırakın şu liseyi mezunu falan artık… Okuma yazma hesap kitap biliyormu bir insan askerlik için yeterlidir… ilim her yerde anlayana… Gelelim asıl meseleye bize kağıtla değil imanla yürüyen asker lazım… İnançla hareket eden asker lazım… Ve nihayet bu yolda vefat ederse şehit olacağını bilen asker lazım… Korkak pısırık kalleş tembel görevi kötüye kullanan işini düzgün yapmayan.. Ha onların diplomaları var unutmuşum… Birazda siz düşünün… Allah cümlemize doğruyu görüp anlayıp uygulama kabiliyeti versin… Ve görevini hakkı ile yapan bütün personelimizin yardımcısı olsun.