Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Sözleşmeli Er Başvuru Tarihleri

Sözleşmeli Er Başvuru Tarihleri

Değerli Ziyaretçilerimiz 2018 yılının İlk Uzman Erbaş Alımı geçtiğimiz ay yapıldı. bu alımlarla beraber çeşitli sebepler ile Uzman Erbaş  olamayan adayları, sitemizin soru bölümüne yoğun bir şekilde Sözleşmeli er alımı nı sormaya başladılar. Bu yazımızı Sözleşmeli Er olarak Şanlı Türk Ordusunda görev yapmak isteyen adaylar için hazırladık Bu haberimizde aşağıdaki konuları anlatacağız

  • Sözleşmeli Er Başvuru ları Ne Zaman Yapılacak ?
  • Sözlemeli Er Alımı Şartları ?
  • Sözlemeli Er Maaşları Ne Kadar ?
  • Sözleşmeli Er olmak için askerlik Şart mı ?
  • Özlük Hakları neler ?
  • Sözleşme süresi ne kadar ?

Sözleşmeli Er Başvuru ları Ne Zaman Yapılacak ?

Sözleşmeli Er bŞavuruları Milli Savunma Bakanlığın  Resmi İnternet Sitesinden yapılmaktadır. Başvuru yapan adaylar Başvuru sonucu bir aday numaraı verilecek. daha osraki sorgulamalarda aday numaraı ile işlem yapılacağından adaylar kendilerine verilen Sözleşmeli er ady numaralarını muhafaza etmelidirler.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli er Başvuruları şu anda devem etmekte olup, adayların şartları karşılıorlar ise bir an önce yapması gerekiyor, Çünkü daha once yapılan Uzman Erbaş alımlarında adaylara heber vermeden direkt olarak sistemi alıma kapadılr, başvurusunu erteleyen adaylar ne yazıkki uzman erbaş başvurusunu yetiştiremedi.

Sözleşmeli er alımı

Sözleşmeli er alımı

Sözlemeli Er Alımı Şartları ?

Tüm ASkeri personel alımlarında olduğu gibi bu alımda da bilinen şartlar geçerli. Bu şartlar.

Türkiye Cumhuriyet Vatandaşı olmak,

En az ilköğretim mezunu olmak (Burada kasdedilien 8 yıllık eğitim almış olmaktır.)

Askeri okullardan hiç bir şeklide ilişiği kesilmemiş olmak.

Daha once Türk Silahlı Kuvvetlerinde Subay, Astsuba, ve Uzman Erbaş ile Sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak.

Kamusal haklarını kullanmaktan mahrum bırakılmamış olmak (tutuklu veya hükümlü olmamak)

Sözleşmeli Er olmak için kaç yaşında olmak gerekiyor

Karakuvvetleri komutanlığı Sözleşmeli er alımı başvuru klavuzunda en az 20 en fazla 25 yaşında olmak olaral yer alıyor. bu bakımdan 01 Ocak 1993 ile 31 Aralık 1998  tarihelier arasında doğanlar başvuru yapabilir.

Sözlemeli Er Maaşları Ne Kadar ?

Sözleşmeli er alımı ile ilgili sorulan bir diğer konu ise Sözleşmeli er maalarının ne kadar olduğu 2018 yılı için bakanla kurulu karaıyla çıkan maaş tablosu şu şekilde

Hizmet Yılı 1 Yıl olanlar en az 2254 TL, en fazla 4003 TL

Hizmet Yılı 2 yıl olanlar en az 2322 TL en fazla 4076TL

Hizmet Yılı 3 yıl olanlar en az 2389TL en fazla 4149TL

Hizmet Yılı 4 yıl olanlar en az 2527TL en fazla 4295TL

Hizmet Yılı 5 yıl olanlar en az 2592TL en fazla 4368TL

Hizmet Yılı 6 yıl olanlar en az 2592TL en fazla 4368TL

Hizmet Yılı 7 yıl olanlar en az 2660TL en fazla 4441TL

yukarıda bahettiğiimiz maşşlar buluğunuz il ve şartlara göre değişiklik göstermektedir. örenmeğin Batıda görev yapan Sözleşmeli Er Maaşları Doğuda, OHAL Bölgesinden görev yapan Sözleşmeli Er Maaşları arasında farklar bulunmkatadır,

 

Sözleşmeli er alımı için askerlik şart mı ?

Sözleşmeli er olmak için askerlik şartı bulunmamaktadır, fakat en düşük 20 yaşında aday aldığı için bu bakımdan sözleşmeli erler enelde askerliğini yaparken başvurmaktadır. ama askerlik şartı aranmamaktadır,

Uzman Çavuş Maaşları

Sözleşmeli Er  Maaşları

Özlük Hakları neler ?

Sözleşmeli erler Vatani görevini yapan erbaş ve erlerin kıyafeti ile aynıdır. farklı bir kamuflaj giymezler

Sözleşmeli erlere yükümlü askerlik yapan erbaş ve erlerde bulunan aynı kimlik verilir.

Sözleşmeşmeli erler diğer askerler gibi kışlada kalırlar ve iaşeleri TSK tarafından verilir.

Sözleşmeli Er olarak görev yapmış personeller 3 yıl görev yaptıktan sonra ilgili mevzuattaki şartları taşımak kaydıyla  Uzman Çavuş yada Astsubaylığa geçiş yapabilirler.

Sözleşmeli Erler en az 7 yıl görev yaptıktan sonra diğer devlet kurumlarına memur olarak atanabilirler( konu ile ilgi haberimize buradan ulaşabilirsiniz)

Sözleşme süresi ne kadar ?

Türk siahlı kuvvetlerinin Mevzuatına göre düzenlenen Sözleşme en az 3 yıllık yapılır. bu sure sonunda sözleşmesini yenilemeyen adayalar ın sözleşmesi fesh edilir ve Kışladan ayrılırlar.

Sözleşmeli erler askerlik yapar mı?

Sözleşmeli erler Türk siahlı kuvvetleri bünyesinden görev yapan askerlerdei. bu askerler görev yaptıkları sürenin 3 te biri askerlik hizmetinden sayılır, bu bakımdan 3 yıl süre ile sözleşemeli er olarak görev yapan personel askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılırlar.

eğer 3 yıl dolmadan görevlerinden ayrılırlarsa sözleşmeli olarak görev yaptığı sürenin 3 te biri normal askerlik süresinden düşülür.

Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları (Deniz ve Hava Kuvvetleri) Başladı! [Güncel Alım İlanı] 

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 yılı içerisinde sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte sözleşmeli er olmak isteyenlerin taşıması gereken özellikleri ve yapacağı sınavın içeriğini anlatan bir kılavuz yayımlandı. TSK’nın kritik görevlerde yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak için yaptığı sözleşmeli er alımına başvuruda bulunmak ve güncel alım ilanına dair tüm detaylara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Sözleşmeli Er Alımı Tüm Detayları İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Er Boy – Kilo Tablosu başlıklı makalemizde boy kilo tablosu sözleşmeli er, sözleşmeleli er kilo tablosu ve sözleşmeli er boy kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.