Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Sevk İşlemleri E-Devlet Üzerinden /**/* saat :* tarihi itibari ile kapatılmıştır.

Sevk İşlemleri E-Devlet Üzerinden /**/* saat :* tarihi itibari ile kapatılmıştır.

Son dönemlerde askerlik çağı gelmiş birçok asker adayının karşılaştığı bir sorun olan **/**/**** saat **:** tarihi itibari ile kapatılmıştır ibaresi kafa karışıklığına neden olmaktadır. Haklı olarak birçok asker adayı da askerlik şubelerine giderek bilgi almıştır. Askerlik şubesine gidemeyecek olan adaylar için ise bu yazı da bilgi veriliyor.

E Devlet Sitesindeki İbare

Sevk İşlemleri E-Devlet Üzerinden **/**/**** saat **:** tarihi itibari ile kapatılmıştır. Sevk işlemlerinizi, en yakın Askerlik Şubesine **/**/**** saat **:** tarihine kadar müracaat ederek yaptırabilirsiniz.” Bu cümle, internet ortamında artık sevk yapamayacağınızı anlatıyor. Eğer ki e devlet sitenizde karşınıza böyle bir ibare çıkıyor ise kesinlikle harekete geçmelisiniz. Vakit kaybetmeden askerlik şubelerine sevkiyatınızı yapmalısınız. Şubeye giderek konu hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Acemi Birliğini Öğrenmek İçin

Askerlik başvuralarınızı yaptınız ve sonuçlar belirlendi. Acemi birliğiniz açıklandı. Bunu öğrenmek için askerlik şubelerine kadar gitmenize gerek yoktur. E devlet sitesi üzerinden askerlerin celpleri alınmadan önce 15 gün içinde öğrenebilirsiniz. Kasım ayında acemilik yapacak olan bir asker adayı  ekim ayında e devlet sitesinden sülüs belgesini alabilir. Sadece sevk işlemleri**/**/**** saat **:** tarihine kadar gibi ibareler için askerlik şubelerine gitmelisiniz.

Vakit Geçti İse

 Karşınıza çıkan Sevk İşlemleri E-Devlet Üzerinden /**/* saat :* tarihi itibari ile kapatılmıştır ibaresi eğer belli bir tarihte kapanmış ve siz yeni görüyor iseniz sülüs belgeniz ve sevk tarihiniz yok ise de kesinlikle askerlik şubesine gitmelisiniz. Ara celb dönemi içinde askerliğe alınabilme ihtimalınıza vardır.

E Devlete Giremiyorum

Eğer ki e devlet sitenize giremiyorsanız yine bir askerlik şubesine gitmelisiniz. Büyük ihtimal ile sülüs alma tarihiniz geçmiştir. Bu nedenle de sistem otomatik olarak kapanmıştır. Askerlik şubeleri durumu çözecektir.

Muayene Oldum Fakat İbare Halen Var

Askerlik işlemlerinizi bitirip muayene oldu iseniz fakat halen dahi kapatılmıştır ibaresi yer alıyor ise askerlik şubesine tekrar gitmeniz faydanıza olacaktır. Fakat düşüncemize göre herhangi bir sıkıntı, sorun olmayacaktır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 98 Doğumluların Askerlik İşlemleri Ne Zaman Başlıyor ? başlıklı makalemizde 1998 Askelik Kağıdı Ne Zaman Gelir, 1998 Celp Dönemleri ve 1998 Doğumlular ne Zamn Muayene Olacak hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.