Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Sahil Güvenlik Komutanlığı 3’üncü Dönem Uzman Erbaş Alımı Sonuçları

Sahil Güvenlik Komutanlığı 3’üncü Dönem Uzman Erbaş Alımı Sonuçları

Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet adresi üzerinden 3’üncü dönem uzman erbaş alımı ilanına başvurun adayların değerlendirme sürecinin tamamlandığını açıkladı ve sonuçları adaylara duyurdu. Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş olarak istihdam edilmek üzere 17-27 Eylül 2018 tarihleri arasında başvurularını tamamlayan adayların meraklı bekleyişi sona erdi. Alım ilanına dair detaylar, sorgulama nasıl yapılır ve bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği hakkında aşağıdan bilgi edinebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 3. Dönem Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Sahil Güvenlik Komutanlığı, geçtiğimiz aylarda bünyesinde istihdam etmek üzere uzman erbaş alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu ilan kapsamında adaylara 17-27 Eylül 2018b tarihleri arasında başvuru yapmaları üzere 10 günlük süre tanınmıştı. Bu süre içerisinde başvurularını tamamlayan adaylar başvuru sonuçları için Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılacak açıklamayı bekliyordu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 3 Aralık 2018 tarihinde yaptığı duyuruyla birlikte adayların başvuru sonuçlarını resmi internet adresinde paylaştı. Adayların başvuru sonuçlarını sorgulamak için aşağıdaki adımları takip etmeleri gerekiyor.

  • Öncelikle aşağıda paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayın.

  • Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki ekran görüntüsünde görmüş olduğunuz sayfa gelecek.
  • Bu sayfadaki sorgu panelinde bulunan T.C. kimlik numarası kutucuğuna kimlik numaranızı doğru bir şekilde girdikten sonra sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı 3. dönem uzman erbaş alımı başvuru sonucunuzu sorgulamak için TIKLAYINIZ!

Adayların Tabi Tutulacakları Yazılı Sınav ve Seçim Aşamaları Hakkında

Ön başvuruları kabul edilen ve öne kayıtları yapılarak sınava tabi tutulacak olan adaylar aşağıdaki sıraya göre birtakım değerlendirme aşamalarına katılmak durumundalar. Adaylar bu aşamalarda beklenen başarıyı gösterdikleri takdirde Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş olarak istihdam edilme hakkı kazanacaklar.

  • Genel kültür ve mesleki bilgiye dair yazılı sınav
  • Ön sağlık muayenesi
  • Fiziki kabiliyet testi
  • Uygulamalı meslek bilgisi sınavı
  • Mülakat sınavı

Genel kültür ve mesleki bilgi ile alakalı uygulanacak olan yazılı sınavlarla alakalı yardımcı dokümanlar Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından adaylarla paylaşılacaktır.

Yukarıdaki aşamaların herhangi bir tanesinde başarı gösteremeyen uzman erbaş adayları bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazanamayacak. Dolayısıyla uzman erbaş olma şansını da kaybetmiş olacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı 3. dönem uzman erbaş alımı ilanının tam metni için TIKLAYINIZ!

 

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.