Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayınladı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayınladı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi farklı kadrolarda personel alımı yapacağına dair ilan yayınladı. KPSS puanı 70 ve üzeri olan kişilerin başvuruda bulunabileceği personel alımları için birçok şart aranıyor. Alım yapılacak kişi sayısının 10 katı adayın görüşmeye çağırılacağı personel alımlarında öncelik KPSS puanı yüksek olan adaylarda olacak. Üniversite alım yapacağı kadroları, adayların hangi şartları sağlaması gerektiğini ve alımların nasıl yapılacağını da yayınladığı ilan ile duyurdu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alım başvurusunda bulunmak isteyen adayların sağlaması gereken bir takım şartlar da bulunuyor. Devlet Memurları Kanunu 48. maddesinde yer alan şartlara uygun olan kişilerin başvuruda bulunabileceği personel alımları için adayların ilgili bölümlerin 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olması gerekiyor. Yazılım alanında başvuru yapacak adaylardan ücret tavanının iki katını geçmeyecek olanların 3 yıllık diğerlerinin ise 5 yıllık deneyiminin bulunması gerekiyor. Adayların güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiklerini belgelemeleri ve bilgisayar çevre donanımı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yapılacak alımlarda KPSSP3 puan türünün %70’i ve yabancı dil sınavının da %30’u temel alınarak değerlendirme yapılacağı ve adayların puan sıralamasına göre sözlü ve yazılı sınavlara alınacağı da ilanda açıklandı. Bununla birlikte erkek olan adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmama şartı da ilanda belirtildi.

Ayrıca astsubay nasıl olunur? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi yayınladığı sözleşmeli personel alım ilanında hangi kadrolarda kaç kişi alacağını da belirtti. İlana göre 2 yazılım geliştirme uzmanı, 2 ağ ve sistem uzmanı, 1 ağ ve güvenlik uzmanı, 1 ağ ve bilgi güvenliği uzmanı ve 1 yazılım uzmanı alımı yapılacak.

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.