Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

POMEM 20. Dönem 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Bugün Son!

POMEM 20. Dönem 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Bugün Son!

Polis Akademisi Başkanlığıtarafından duyurusu yapılan polis alımı başvuruları bu gün sona eriyor. POMEM 20. Dönem kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin kişilik kadro ile 1000 bayan aday ve 9000 erkek aday alacak. Bavurular 03 Nisan 2017 tarihinde başlamış olup bu gün ( 14 Nisan 2017 ) itibari ile sona erecektir. Adaylardan yaş şartı, KPSS şartı ve eğitim şartları aranacaktır. Başvuru yapacak adaylar bütün şartlara uygun olması dahilinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından sınava tabii tutulacaktır.

Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını www.pa.edu.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisinin resmi internet sitesinden ( www.pa.edu.tr ) duyurusu yapılacaktır. Bunun dışında diğer kaynaklardan yapılan duyurulara itibar etmeyiniz.

BAŞVURULAR BUGÜN SON!

Başvurular bugün itibari ile sona eriyor Yani 14 Nisan 2017 tarihi saat 17:00 a kadar adaylar başvurularını gerçekleştirmiş olmak zorundadırlar. Başvurular https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

SINAV BAŞVURUSU İÇİN ARANAN BÜTÜN ŞARTLAR:

Adaylar 10 bin polis alım ilanına başvuruda bulunabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları, Silah Taşımaya veya silahlı görev yapmasına engel olabilecek ir durumu olmaması, Belirlenen sağlık şartlarına uygun olması, Boy ve Kilo ölçümlerine uygun olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlüğü bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak, alkol uyuşturucu veya bunun gibi maddelerden tedavi görmemiş veya görmüyor olmak şartları aranır.

YAŞ, EĞİTİM VE KPSS ŞARTLARI;

Yukarıdaki nitelikler dışında adayların en çok zorlandığı ve bir çok talebin geldiği şartlar olan yaş, eğitim ve kpss şartları şöyledir;

Yaş Şartı:18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak.

KPSS Şartı : 2015 yılı veya 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları, mniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için yapılan 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (48,00) puan almış olmak.

Eğitim Şartı: Lisans mezunu olmak veya buna denkliği olan Yükseköğretim kurumlarınca onaylanmış yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak şartı aranacak.

ÖNBAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

Bunun gibi tüm detaylar sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Bunun için;

Bir önceki yazımız olan 2500 Polis Adayı Alınacak başlıklı makalemizde 2017 lise mezunu polis, lise mezunu ve lise mezunu polis hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.