Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Polis Covid-19 Aşı Bahanesi İle Dolandırıcılığa Karşı Vatandaşı Uyardı

Polis Covid-19 Aşı Bahanesi İle Dolandırıcılığa Karşı Vatandaşı Uyardı

Adana’da polis vatandaşları son dönemler artan dolandırıcılık tehlikesine karşı uyardı. Her geçen gün artmaya devam eden siber suçlara son dönemlerde bir yenisi daha eklendi. Uzun zamandır yaygın olarak görülen siber suçlar, aşı uygulamalarının başlaması ile sıklaşmaya başladı. Mail ve mesaj yolu ile gerçekleştirilen siber suçlardan biri de Covid-19 aşı bahanesi ile vatandaşlar dolandırmak oldu. Dolandırıcılar Covid-19 aşısını bahane ederek vatandaşlar dolandırmaya başladı.

Covid-19 salgın sürecinde aşılama çalışmalarının başlamasını fırsat bilen siber suçlular, vatandaşlara aşı randevusu, aşılanma tarihleri vb. konularda mesajlar göndererek, çeşitli linklere tıklamalarını ya da kişisel bilgilerini girmelerini istiyor. Salgın sürecinin aşılama aşamasında artış gösteren bu dolandırıcılıklara engel olmak için polis harekete geçti. Başlatılan yeni çalışma ile vatandaşları dolandırıcılara karşı uyarmak isteyen polisler, kapı kapı dolaştı.

Toplum Destekli Polislik Şubesi Ekiplerinden Yeni Bilinçlendirme Çalışması

Son dönemlerde Covid-19 aşı çalışmalarının bahane edilerek yapılan dolandırıcılık olaylarının hızla artmaya başlaması üzerine Adana’da İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri yeni çalışma başlattı. Covid-19 aşı bahanesi ile sürdürülen dolandırıcılıkla mücadele etmek isteyen polis ekipleri kapı kapı dolaşıp vatandaşları dolandırıcılıklara karşı uyardı. Gerçekleştirilen dolandırıcılık olayları için yapılan bilinçlendirme çalışması ile vatandaşlara birçok uyarıda bulunuldu. Sokak sokak gezip çalışma gerçekleştiren polis ekipleri vatandaşlara dolandırıcılığın nasıl yapıldığı ile ilgili uyarılarda bulunarak bilgilendirici broşür de dağıttı.

Ayrıca Van Büyükşehir Belediyesi memur alımı bilgilerine de bakabilirsiniz.

Polis Çalışmaları Vatandaşlardan Takdir Topladı

Adana’da Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından gerçekleştirilen bilinçlendirme çalışması halkın da takdirini topladı. Vatandaşlar polisin dolandırıcılık olaylarına karşı attığı yeni adımdan ve yapılan çalışmadan memnun kaldığını belirtti. Bu bilinçlendirme çalışmaları ile dolandırıcılık vakalarının azalması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan 2023 Askerlik Celp Dönemleri, 2023 Celp Tarihleri Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.