Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

PÖH (Polis Özel Harekat) Alımlarında Askerlik Şartı kaldırıldı

PÖH (Polis Özel Harekat) Alımlarında Askerlik Şartı kaldırıldı

KPSS şartı aranmaksızın, yirmi sekiz yaşından gün almamış ve en az lise veya dengi okuldan mezun adaylar artık askerlik hizmetini yapmamış olsa dahi başvuru yapabilecek.

İlgili karar KHK/676 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile aşağıdaki şekilde güncellenmiş ve resmi gazetede duyurulmuştur.

MADDE 28-3201 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmi sekiz yaşından gün almamış olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunları, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir. Bu fıkra kapsamında alınacak olanların eğitim süresi ve eğitim şekline ilişkin usul ve esaslar ile diğer hususlar Bakanlık tarafından belirlenir.”

BU KONULARDA EN GÜNCEL VE DOĞRU BİLGİ NEREDEN ALMALI?

Sosyal medyanın hayatımızda büyük yer kaplamasıyla bir çok yayın ve haber kuruluşu farklı bilgiler paylaşmaktadır. Bu konuda adaylarımızın aklının daha fazla karışmaması için bizi sosyal medya hesaplarımızdan (facebook,instagram, twitter, google+) takip etmelerini en güncel ve en yalın doğru bilgiyi size ilgili haberleri Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM – https://www.egm.gov.tr/duyurular/) ve Polis Akademisi Başkanlığı (https://www.pa.edu.tr/ ) sitelerinin  duyurularını kanıt göstererek yayınlayacağımızı ve haber vereceğimizi temin ediyoruz. Tüm adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla.

Bir önceki yazımız olan Özel Harekat 19. Dönem POMEM Öğrenci Alım İlanı başlıklı makalemizde 10 bin Özel harekat, 10 bin Özel harekat alınacak ve Özel harekat hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.