Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Orman Bakanlığı KPSS İle Personel Alımı Yapıyor

Orman Bakanlığı KPSS İle Personel Alımı Yapıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS puanı ile en az lise mezunu 2347 personel alımı yapacağını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak sözleşmeli personel alımları için başvuracak adayların KPSS puanlarının 50 ve üzerinden olması gerekiyor. Ortaöğretim mezunu adayların KPSSP94, ön lisans mezunu adayların KPSSP93 ve lisans mezunu adayların da KPSSP3 puan türü üzerinden değerlendirileceği alımları için geçerli olacak KPSS sınav tarihleri ise 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 olacak. Bu tarihlerde sınava giren ve gerekli puan türünden 50 ve üzeri puan alabilen adaylar Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı için başvuru yapabilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Tarihleri ve Ücreti

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanının yayınlanmasının ardından personel alımları için hangi tarihlerde başvuru yapılacağı ve başvuru ücretinin ne kadar olduğu merak edildi.

Başvuruda bulunmak için gerekli KPSS puanını alan adaylar 21 ocak 2021 ile 27 Ocak 2021 tarihi arasında başvuru gerçekleştirebilecekler. Bununla beraber başvuru için 20 TL ücret yatırmak gerekiyor.

2021 Bekçi alımı başvuru şartları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Personel Alım Şartları Neler?

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım için başvuru yapmak isteyen adayların en çok merak ettiği konulardan biri de başvuru şartları oldu. Adaylar hangi şartları sağlamaları gerektiğini araştırıyor.

Başvuru yapmak isteyen adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddelerine uygun olmaları gerekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli aylığı vb. gelir alanlar ya da 65 yaşını doldurmuş kişiler başvuruda bulunamıyor. Bununla beraber başvuru yapacak kişilerin yerleştirildikleri pozisyonun özel şartlarına uygun olması ve gerekli nitelikleri taşıması gerekiyor. Tüm şartlara uygun olan kişilerin gerekli belgeleri belirlenen tarihler içinde yetkili kurumlara ulaştırması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.