Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Subay Alımı Başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Subay Alımı Başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf  Subay Alımı Başladı.

2018 Yılı Personel Temini kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzsaf  Subay Alımı için başvuruları almaya başladı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı; Deniz Pilotlar için ayrı, Öğretmen ve Mühendis Sınıfı için ayrı Deniz Sınıfı Muvazsaf subay alımları için ayrı Kılavuz  yayınladı. Bu alımlar direkt olarak eğitim sonrası Subay olmak isteyen üniversiteyi bitimiş adaylar içindir. Lise mezunlarının subay olmaları için   Milli Savunma Üniversitesi’ne başvurmaları gerekiyor. Konu hakkında ki yazımız bu linktedir (Tıklayınz) 

Hangi Okulu Bitirenler Muvazzaf Subay olabilir ?

Deniz Pilot Subayı Olmak için : 

Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Malzeme ve Nano Teknoloji Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği
Pilotaj Bölümü, Uçak Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birisini bitirmiş olmak gerekiyor.

Öğretmen Sınıfı Deniz Subayı olmak için

İstatistik ve Uluslararası İlişkiler bölümlerini bitirmiş olmak gerekiyor.

Muvazzsaf Subay Olmak için ise :

Endüstri ,Bilgisayar ,Yazılım ,Bilgisayar ve Yazılım ,Bilişim Sistemleri ,Elektronik ,Elektrik-Elektronik ,Elektronik ve Haberleşme ,Elektrik ,Kontrol ve Otomasyon ,Biyomedikal ,Deniz Ulaştırma İşletme ,Enerji Sistemleri ,  Elektrik ,Elektronik ,Elektrik-Elektronik ,Elektronik ve Haberleşme ,Enerji Sistemleri ,Makine ,Mekatronik ,Gemi Makineleri İşletme ,Metalurji ve Malzeme ,Malzeme ve Nanoteknoloji ,Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri ,Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliklerinden birisini bitirimiş olmak gerekiyor

Kimler Başvurabilir :

Klavuzlarda birçok özelik aynı olmasına rağmen aşağıda belirttiğimiz  özelikteki adayların alıncağı özelikle belirtilmiş. bunlardan bazıları şöyle :

Deniz Sınıfı Pilot Muvazzaf Subaylığına sadece  KPSSP3 Puanı 70 ve üzeri olan sadece erkek adaylar başvurabilirken,

Mühendis ve Öğretmen Sınıfı Muvazzsaf Subaylık  için KPSSP3 Puanı 60 ve üzeri olan Erkek yada Kadın adaylar,

Deniz Sınıfı(Güverte,Makine)  Muvazzsaf Subaylık  için KPSSP3 Puanı 60 ve üzeri olan sadece Erkek adayların başvurusu kabul ediliyor.

Başvuru Nereden Yapılacak ?

Tüm başvurular ve güncellemeler Milli Savunma Bakanlığı’nın  Resmi İnternet Sitesinden yapılacak. Başvuru Süresü sonunda talep ve güncelleme linkleri Milli Savunma Bakanlığı’nın sitesinden kaldırılacak.

Subay Alımı

Subay Alımı

Başvuru yapmak için Tıklayın 

Deniz Sınıfı Pilot Başvuru Kılavuzu için Tıklayın

Mühendis ve Öğretmen Sınıfı Başvuru Kılavuzu için Tıklayın

Deniz Sınıfı(Güverte,Makine) Başvuru Kılavuzu için Tıklayın

Başvuru tarihi Ne zaman

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Subay Alımları için Başvurular 11 MArt 2018 tarihinde başladı.  Son başvuru tarihi ise 28 Mart 2018  saat 23:59 Bu tarihten sonra başvuru alınmayacak.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlikte Son Durum | Seçimden Sonra | başlıklı makalemizde bedelli askerlik 2018, bedelli askerlik ne zaman çıkacak ve bedelli askerlik tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.