Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSÜ 2021 Subay ve Astsubay Alımları İlanı Yayınlandı

MSÜ 2021 Subay ve Astsubay Alımları İlanı Yayınlandı

Milli Savunma Üniversitesi 2021 yılında subay ve astsubay alımı yapacak. Lise mezunu adaylar arasından yapılacak alımlarla ilgili ayrıntılar ÖSYM tarafından yayınlanan ilan ile açıklandı. Nisan ayında sıvanı yapılacak olan subay ve astsubay alımları için 21 yaşından küçük adaylar başvuru yapabilecek.

ÖSYM MSÜ Subay ve Astsubay Alımları İçin Başvuru Tarihlerini Açıkladı

Milli Savunma Üniversitesi’ne yapılacak subay ve astsubay alımları ile ilgili başvuru ve sınav tarihi ÖSYM kılavuzu ile adaylara duyuruldu. MSÜ subay ve astsubay için başvurular 27 ocak tarihinde başladı. Gerekli şartları taşıyan adaylar, 23 Şubat 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecek. Bu tarihler arasında adayların ÖSYM Başvuru Merkezi’ne elektronik yollardan başvuru yapmaları gerekecek. Başvuru yapacak adayların 110 lira başvuru ücretini de anlaşmalı bankalardan yatırmaları gerekiyor.

Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için 3 Mart tarihinde 1 günlük geç başvuru günü olacak. Ancak bugün başvuracak adayların başvuru ücretleri %50 oranında zamlı olacak. Başvurularını tamamlayan adaylar 4 nisan günü saat 10.15’te 135 soruluk sınava girecekler.

Ayrıca 2021 polis başvuruları ne zaman? Hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

MSÜ Başvuru Şartlar Neler?

Milli Savunma Üniversitesi subay ve astsubay alımları için başvuru yapacak adayların sağlaması gereken ilk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Lise mezunu vatandaşların alımının yapılacağı subay ve astsubay başvurularında Harp okullarına başvuru yapacak kişilerin en fazla 20, Astsubay Yüksekokullarına başvuru yapacak kişilerin ise en fazla 20 yaşında olması gerekiyor. Lise öğrenciliği devam eden adaylar da başvuru yapabilmekle beraber kayıt dönemine kadar liseden mezun olmaları gerekiyor. Milli güvenliği tehdit eden herhangi bir yapı ya da örgütün içinde bulanan, askerlik mertebesi ile uyuşmayan hareket ve eylemlerde bulunmuş olan kişiler ise başvuru yapamayacak.

Bir önceki yazımız olan 2023 Jandarma Astsubay Maaşları Ne Kadar? Tazminat Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.