Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSÜ Sınav Sonuçları

MSÜ Sınav Sonuçları

18 Mart tarihinde yapılan Milli Savunma Üniversitesi Sınav Sonuçları için geri sayım başladı. Türk Silahlı Kuvvetleri Subay ve Astsubay ihityacını karşılmak yapılan MSÜ Sınav Sonuçları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi İnternet Erişim Sayfasından yayınlandı.

Milli Savunma Üniversitesi Resmi intenet sitesinde belirtilen açıklamaya göre 12 Nisan 2018 tarihinde MSÜ Sınav Sonuçları ösym nin sonuç öğrenim sitesi olan https://ais.osym.gov.tr/ adresinden yayınlandı.  Konu ile ilgili daha once yaptığımız Milli Savunma üniversitesi giriş sınavı sonucları için aşağıdaki haberimizi hazırladık.

MSÜ Sınav Sonuçları

Milli Savunma Üniversitesi Sınav Sonuçları

 MSÜ Sınav Sonuçları

Adaylanın en çok merak ettiği konulardan birisi Sınav sonrası sonuçların ne zaman açıklanacağı idi. Dün itibari ile MSÜ internet sitesinde sonulçların ösym stiesindenaçıklandığını duyurudu. Sınava giren adayalar sonuçlarını https://ais.osym.gov.tr/  adresinden öğrenebilecekler

Tercihler Ne zamanYapılacak

MSÜ Sınav Sonuçları belli olduktan sonra adaylar için tercih aşaması başlayacak . Adaylar 24 Nisan ile 11 Mayıs tarihleri arasında yapabilcekler. Diğer önemli bir nokta ise Adaylar Tercihlerini  Milli Savunma Bakanlığı Resmi İnternet sitesi üzerinden yapacaklar. Aday Öğrenciler 24 Nisan ile 11 MAyıs 2018 tarihleri arasında Baknalığın sitesinden tercihlerini yapmaları gerekiyor.

MSÜ Kazanan Adayların Sonuçları Ne zaman Açıklanacak ?

Yapaılacak değerlendirme sonrası askeri öğrenci adayların sonuçları 11 Haziran 2018 tarihinde yine Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden açıklanacak.

MSÜ Seçim Aşamaları ne Zaman Yapılacak

Seçim aşamasına çağırılacak öğrenci listesi 11 Haziran 2018 tarihinden sonra açıklanmasının ardından seçim tarihleri açıklancak.

Milli Savunma Üniveristesi İçin Seçim Sınavı nasıl yapılacak ?

Kazanan adaylar için sınavlar daha once HArp Okulu girişlerinde yaplan sınavlara benzer sınavlar yapılacak, adaylar çeşitli spoır branşlarından ve sağlık kontrollerinden geçtikten sonra askeri öğrenci olarak Subay, astsubay olmak üzere okullarına yerleştirilecekler.

Subay mı olacağım Astsubay mı  ?

Adaylar için önemli bir konu da adayların sınav sonucunda Türk Silahlı Kuvvetlerinde Subay olarak mı görev yapacakları yoksa Astsubay olarak mı görev yapacakları oluyor, bu kou aslında bilinen bir durum: Milli Savunma Üniversitesi Harp  okullarını kazanan adaylar Subay, Milli Savunma Üniversitesi Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nu kaznanalar Astsubay Olarak görevlendirilirler.

Eğitim süresi Ne kadar ?

Milli Savunma Üniversitesi Hasrp okullarında eğitim 4 yıl meslek yüksek okullarında ise 2 yıl örgün ve yatılı eğitim yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2018 jandarma uzman erbaş alımı | Dikkat Başvurular Başladı başlıklı makalemizde 2018 jandarma uzman erbaş alımı, 2018 jandarma uzman erbaş alımı ne zaman ve jandarma uzman erbaş alımları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.