Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı! 2021 Milli Savunma Üniversitesi Sınav Sonuç Ekranı

MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı! 2021 Milli Savunma Üniversitesi Sınav Sonuç Ekranı

MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı! ÖSYM 2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının Açıklandığını Duyurdu!

2021 yılı MSÜ sınav sonuçları merakla bekleniyordu. ÖSYM duyurdu! MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı! Herkesin merakla beklediği açıklama 22 Nisan 2021 tarihinde saat 11.00 de geldi.

04 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçlarını açıklandı. Daha sonra açıklanması planlanan sınav sonuçlarının açıklandığına dair ÖSYM duyuru yayınladı! Yayınlanan sonuçlar adaya tebliğ hükmünde olacak!

Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Sonuçları Duyurdu!

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada “04 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2021-MSÜ) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 22 Nisan 2021 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

MSÜ ASKERİ ÖĞRENCİ ADAY BELİRLEME SINAVI SONUÇ EKRANI

Kimler MSÜ İkinci Aşamaya Geçebilir?

Sınava girmeye hak kazanan ve sınava girenler 2021-MSÜ sınav sonuçları açıklandıktan sonra öncelik sırasına göre okul tercihlerinizi yaparlar. Tercih yapmayan aday 2. Aşamaya geçemez. Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar, 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır.

Başvurusu kabul edilen adaylar (Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek taban puanı veya daha yüksek puan alan adaylar) 2’nci seçim aşamalarına katılımı amacıyla çağrı yapılır. Böylece 2. Aşamaya (Evrak kontrolü, Fiziki değerlendirme vs.) geçilmiş olur. Yani MSÜ sınavına giren herkes 2. Aşamaya geçemez. Yalnızca zamanında başvuru yapıp başvurduğu okulun taban puanını geçebilenler 2. Aşamaya kabul edilir.

Detaylı bilgilere ulaşmak için Milli Savunma Üniversitesi: Bölümleri, Taban Puanları, Başvuru ve Eleme Süreci adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan RDM Ne Demek? RDM Asker Kime Denir? başlıklı makalemizde rdm, rdm hava değişimi ve rdm nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.