Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSÜ Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! 7 Nisan 2019 MSÜ Giriş Yerleri Sorgulama

MSÜ Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! 7 Nisan 2019 MSÜ Giriş Yerleri Sorgulama

ÖSYM tarafından düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı bu yıl, 7 Nisan 2019 tarihinde yapılacak. Sınava girecek olan adaylar için Milli Savunma Üniversitesi sınav giriş yerleri belli oldu. MSÜ sınav giriş belgesi nasıl alınır? Sınav ile ilgili merak edilen detaylar…

MSÜ Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınav giriş kağıdını ÖSYM aday işlemleri sisteminden alabilirler. Aday şifresi ve T.C. kimlik numarası kullanılarak, giriş belgesinin çıktısı alınabilir. Sınav günü, giriş belgesi yanında olmayan adayların sınav binasına girişine izin verilmez.

MSÜ sınav giriş belgesini indirmek için TIKLAYINIZ!

2019 MSÜ Sınavı Saat Kaçta?

MSÜ sınavı 7 Nisan 2019 tarihinde saat 10:00’da başlayacak. 10:00’dan sonra adaylar sınav binalarına alınmayacak.

Sınavda adaylara soru sorulacak dersler aşağıdaki gibidir:

  • Türkçe testi 40 soru
  • Temel matematik testi 40 soru
  • Sosyal bilimler testi 20 soru
  • Fen bilimleri testi 20 soru

Adayların 120 soruyu cevaplayabilmesi için 135 dakika süre verilecek. Sınav sonucunda adayların alacakları puanlar, 1 yıl geçerlilik süresine sahip olacak. Okullar için gereken taban puan ise, Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenecek. Taban puana ulaşamayan adaylar, başvuru yapamayacak.

MSÜ taban puanları hakkında detaylı bilgi için: Güncel MSÜ Taban Puanları; Harp Okulları ve MYO Puanları

Adayların Dikkat Etmesi Gerekenler

Sınav için gerekli olan giriş belgesinde aday fotoğrafının bulunması zorunludur. Giriş belgesi siyah-beyaz ya da renkli olabilir. Giriş belgesinde fotoğraf bulunmayan adaylar sınava giremez. Adaylara ayrıca sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Sınava girilecek binanın sınav gününden önce görülmesi, adayların yararına olacaktır.

Sınav gününde gerekli kontrol işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, sınavdan en az 1 saat önce bina önünde hazır bulunulması gerekir. Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete gibi gerekli malzemeler ÖSYM tarafından karşılanacaktır. Bu nedenle adaylar yanlarında sınav belgesi ve T.C. kimlik kartı dışında sadece su getirebilirler. Sınav gününde metal aksesuar içermeyen kıyafet giymeye özen gösterilmesi gerekir. Adaylar, ÖSYM tarafından belirlenenler dışında herhangi bir eşyayı sınav binasının içine sokamaz. Adayların getirecekleri eşyalar, emanete alınmaz.

Sürücü belgesi, mesleki kimlik kartı vb. belgeler sınava giriş için geçerli belge olarak kabul edilmez. Sınav gününde görevliler tarafından adayların belge üzerindeki fotoğrafları kontrol edilecektir. Fotoğraftan adayın kimliğinin belirlenmesinde güçlük yaşanırsa, aday sınava alınmayabilir ya da adayın sınavı geçersiz sayılabilir. Belgelerinde eksik bulunan adaylar, sınava alınmaz. Sınava girmiş olsalar bile sınav geçersiz sayılacaktır.

MSÜ Tercih İşlemleri Ne Zaman Yapılacak?

Bir yıl geçerli olacak sınav puanı, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru yaparken kullanılabilecek. Okullar için gerekli olan taban puan, Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenecek.

2019 MSÜ sınavından yeterli puanı alan adaylar, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları için tercih işlemlerini, 29 Nisan ve 17 Mayıs 2019 tarihler arasında gerçekleştirebilecek. Tercih işlemleri, personeltemin.msb.gov.tr  internet sitesi üzerinden yapılacak. MSB tarafından belirlenen süre içerisinde tercih işlemlerini tamamlamayan adaylar, ikinci seçim aşamasına çağrılmayacak.

 

 

Bir önceki yazımız olan Milli Savunma Üniversitesi Nerede? Yerleşke Adres ve İletişim Bilgileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.