Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSÜ Hava Harp Okulu 3. Sınıfa Ara Sınıflardan Öğrenci Alımı

MSÜ Hava Harp Okulu 3. Sınıfa Ara Sınıflardan Öğrenci Alımı

Üniversitelerin, MSÜ tarafından belirlenmiş lisans programlarında eğitim gören 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden Hava Harp Okulu’nun 3. sınıfına öğrenci alımı yapılacak. Kabul edilen öğrenciler 2018-2019 öğretim yılının 2. yarıyılından itibaren Hava Harp Okulu’nda öğrenim görmeye başlayacak. MSÜ tarafından adaylarla paylaşılan kılavuz belirtilen başvuru koşullarını sağlayan adayların 09-26 Ekim 2018 tarihleri arasından başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

MSÜ Hava Harp Okulu Başvurusu Nasıl Yapılır?

MSÜ Hava Harp Okulu’nda öğrenim görmek üzere başvuru yapacak adayların Personel Temin Dairesi Başkanlığının e-Devlet kapısındaki ilgili sayfası olan İş Başvuru Portalı’nı kullanmaları gerekiyor.

MSÜ tarafından belirlenmiş lisans programlarından herhangi birinde okuyor ve 2018-2019 öğretim yılının 2. yarıyılından itibaren eğitimine MSÜ Hava Harp Okulu’nda devam etmek istiyorsanız öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşısınıza yukarıda paylaştığımız ekran görüntüsündeki sayfa çıkacak. Bu sayfadaki T.C. kimlik no ve e-devlet şifresi boşluklarını doldurup sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Halihazırda bir e-devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden e-Devlet şifresi temin edebilir ya da mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı ya da internet bankacılığı alternatiflerinden biri aracılığıyla sisteme giriş yapabilirsiniz.

MSÜ Hava Harp Okulu’na başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

MSÜ Hava Harp Okulu Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Adayların başvuru işlemleri için öncelikle öğrenim görmekte oldukları üniversitelerinden alacakları mühürlü ve ve onaylı transkript belgesini taratmaları gerekiyor. JPEG formatında taratılmış transkript belgesi, başvuru ekranında bulunan “Eğitim Bilgisi” bölümündeki “Diploma Yükle” butonu kullanılarak sisteme yüklenecek. Belgenin uygun şekilde yüklendiği “Diploma görüntüle” butonu aracılığıyla kontrol edilebilir.

Transkript belgesini sisteme yüklememiş adayların başvurularının kabul edilmesi söz konusu değildir. 

Adaylar Neye Göre Seçim Aşamalarına Davet Edilecek?

Hava Harp Okulu tarafından oluşturulmuş ve Milli Savunma Üniversitesi tarafından koordine edilen komisyon; adayların transkriptlerini inceleyecek ve olumlu olarak değerlendirdiği trankript belgelerinin sahiplerini ikinci seçim aşamaları için Ankara’ya davet edecek.

Öğrenim görmekte oldukları okullarda aldıkları dersleri, Hava Harp Okulu 3. sınıfta öğrenim görmeye uygun bulunmayan adayların adaylıkları sona erecek.

Mühendislik bölümlerine alınacak öğrenci sayısına göre baraj puanı belirlenecek. Baraj puanı ise halihazırda öğrenim görülen bölüme girmek için belirleyici olan Lisans Yerleştirme Sınavı’nın MF-4 puan türüne göre belirlenecek. Baraj puanını aşan adaylar seçim aşamalarına davet edilecek.

 

 

Bir önceki yazımız olan Milli Savunma Üniversitesi Akademik Kadro Personel Alımlarında Son Gün başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.