Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSB Memur Alımı Başvuruları İçin Son 5 Gün

MSB Memur Alımı Başvuruları İçin Son 5 Gün

Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanan 2021 memur alımları için başvuru süresi dolmak üzere. Milli Savunma Bakanlığı’nın Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Harita Genel Müdürlüğü ve Milli Savunma Üniversitesi’ne alacağı toplam 135 kişilik memur kadroları için başvurular 31 Ocak 2021 tarihinde son bulacak. KPSS puanı ile alımların yapılacağı MBS memur kadroları için başvuru yapacak adayların ise an az lise mezunu olması gerekiyor. Milli Savunma Bakanlığı memur alımları için başvuru yapacak adaylar, gerekli şartları ve nasıl başvuru yapılacağını araştırmaya devam ediyor.

MSB Memur Alımı Başvuru Şartları Neler?

Milli Savunma Bakanlığı 30 Aralık 2020 tarihinde bünyesindeki kurumlara 135 kişilik memur alımı yapacağını açıklamıştı. Önümüzdeki günlerde tamamlanması gereken başvurular devam ederken henüz başvuruda bulunmayan adaylar ise gerekli şartları araştırıyor.

MBS memur alımı için başvuru yapacak adayların ilk olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesine uymaları gerekiyor. Genel kanuna uymakla beraber başvuru yapılacak kadro için gerekli özel şartlarında taşınması gerekiyor. Bununla beraber 2020 yılında yapılan KPSS sınavından öğrenim türüne göre belirlenen puan türünden en az 50 puan almış olma şartı aranıyor. Başvuru yapacak adayların askerlikle ilişkilerinin de bulunmaması gerekiyor. Askerliğini tamamlamış ya da ertelemiş vatandaşlar başvuruda bulunabiliyor. Bu şartları sağlayan vatandaşlar başvuru süresi içinde gerekli belgelerle beraber başvurdukları takdirde, başvuruları kabul ediliyor ve değerlendirme sürecine dahil olabiliyorlar.

Ayrıca Orman Bakanlığı KPSS ile memur alımı yapıyor bilgilerine de bakabilirsiniz.

MSB Memur Alımı İçin Nasıl Başvuru Yapılacak?

Milli Savunma Bakanlığı memur alımı için başvuru yapacak vatandaşların online kanallar üzerinden 31 Ocak 2021 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Adaylar https://personeltemin.mbs.gov.tr adresi üzerinden e devlet şifresi ile başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.