Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

MSB Hukuk Sınıfı Subay Adayı Alımı Sonuçları

MSB Hukuk Sınıfı Subay Adayı Alımı Sonuçları

Milli Savunma Bakanlığına ait web sitesinde hukuk sınıfı subay adayı alımının sonuçlarının açıklandığına dair duyuru yayımlandı. Adaylar internet üzerinden başvurularının sonuçlarını öğrenebilecek. Aynı site üzerinden   Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurunun detayları aşağıdaki gibidir.

Hukuk sınıfında temini yapılacak subay adaylarının tabi tutulduğu faaliyetler tamamlandı. Seçim aşamalarının tamamınında başarılı olup başvuru şartlarına uygun adaylar arasından;

  • Kontenjana giren adaylar asil, giremeyen adaylar ise yedek olarak belirlenmiştir.

Aday bazında sonuçlara ise özel duyuru aracılığıyla ulaşılabilir.

Tüm aşamalarında başarışı göstermiş olsa bile, yapılan işlemler neticesinde başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilen adaylar işlemleri sona erdirilmiştir.

Dış kaynak adayları bu işlemlerin devamında tefrik edildikleri Kuvvet Komutanlığı tarafından uygulanacak askeri eğitim aşamasına tabi tutulacak.

İç kaynak adayları için ise askeri eğitim söz konusu değil.

Hukuk Sınıfı Subay Adayı Temini Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Sorgulama işlemi için öncelikle aşağıda paylaşmış olduğumuz Personel Temin Dairesi Başkanlığının ilgili sorgulama sayfasına gitmek gerekiyor. Bu sayfadaki ilgili boşluklar doğru bir şekilde doldurulduktan sonra “Gönder” butonuna tıklanmasıyla birlikte sorgulama işlemi tamamlanabilir.

Hukuk Sınıfı Subay Adayı Temini Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

Hukuk Sınıfı Subay Nedir?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yerleştirilecek hukuk sınıfı subaylar, aslında askeri kadrolar için yeni bir kavram. Bu sınıfta görevlendirilen subaylar taburların, Genelkurmay Başkanlığının, kısaca askeri tabanlı bütün alanların hukuki işlerinden sorumlu olacaklar. Bu alanda görev yapmak için öncelikle gözetilen kural hukuk fakültesi mezunu olmak. Başvuru yapan adaylar özel bir sınava tabi tutularak seçilecekler. Bu subayların ataması ise Milli Savunma Bakanlığı kontrolünde gerçekleşecek.

Bu sınava giren ve halihazırda askeriyede görev yapan adaylar arasında başarılı olanlar yeni sınıflarına atanacaklar. Başarısız olanlar ise eski sınıflarında görevlerine devam edecekler.

Bir önceki yazımız olan HKK Subay Adaylarının Seçim Aşamalarına Getirecekleri Belgeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.