Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Milli Savunma Üniversitelerinde Açılan Kadrolar Belli Oldu

Milli Savunma Üniversitelerinde Açılan Kadrolar Belli Oldu

Milli Savunma Üniversitesi geçtiğimiz aylarda memur alımı için boş kadrolar hakkında duyuru yapacağını belirterek, memur alımı gerçekleştireceğini ifade etmişti. Bu kapsamda alım yapılacak kadrolar belli olurken, başvurular ise online sistem üzerinden başlatıldı. Kadrolarda görev almak isteyenlerin en geç 31 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor.

Milli Savunma Üniversitelerinde Açılan Kadrolar Neler?

Milli Savunma Üniversitesi yatığı açıklama kapsamında 2021 yılında, maaşlı mutemedi, ağır araç şoförü, ihale ve kontrat uzmanı kadrolarına memur alımı yapacağını, başvuruların ise adaylar tarafından 31 Ocağa kadar tamamlanması gerektiğini ifade etti.

Bu kapsamda kadrolara dahil olmak isteyen adayların en az lise mezunu olmaları gerektiğini bunun yanında 2019-2020 KPSS sınavında kendi mezuniyetleri ile ilgili puan türünden en az 50 puan edinmiş olma şartıyla başvuru yapabileceklerini duyurdu. Başvuruların ise posta veya yüz yüze başvuru kapsamında kabul edilmeyeceğini işlemlerin online olarak yapılması gerektiğini belirtti.

Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı 135 memur alımı bilgilerine de bakabilirsiniz.

Başvuru İşlemi

31 Ocak tarihine kadar Milli Savunma Üniversitesi kadrolarına başvuru yapmak isteyenler, https://personeltemin.msb.gov.tr/ resmi adresinden yer alan ‘’ Milli Savunma Bakanlığı Komutanlıkları ve Üniversitelerine Memur Temini’’ sekmesine giriş ardından görüntüledikler başvuru klavuzunu doldurarak müracaat sağlayacaklar. Diğer yandan kadrolara göre farklılık gösteren KPSS tavan ve taban alım puanlarını görüntülemek için ise kavuz üzerinden Milli Savunma Üniversitesi kadro başlıklarının incelenmesi gerektiği açıklandı.

Bu kadrolara başvuru yapacak adayların çalışmalarını engelleyecek her hangi bir sağlık sorunlarının olmaması, TC vatandaşı olmaları, geçmişte cezai işlem ardından hüküm giymemiş olmaları gerekiyor. Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde görev alacakların başvuruları ardından aynı resmi web adresi duyuru bölümünü kullanarak 31 Ocak ardından sonuçlarını kontrol etmeleri gerektiği belirtildi. Bu kontrol ardından onay alanlar, ilgili sözlü mülakat, görüşme için davet edilecekler.

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Memur Alım Başvurusu Başladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.