Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2019 MSB Memur Alımı Başvuru Sonuçlarında Son Durum

2019 MSB Memur Alımı Başvuru Sonuçlarında Son Durum

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek 165 sivil memur alımı için 2019 yılında gerçekleştirilen başvuruların sonuçları bekleniyor. Başvurular tamamlandı ve sırada sonuçların açıklanması var.

Sonuçlar Mart Ayı İçerisinde Açıklanacak

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesi’nde görevlendirilecek 165 sivil memur alımı için başvuru süreci, geçtiğimiz günlerde sona erdi. Şimdi gözler sonuçların açıklanmasında. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Sistemi Bilgi sayfası ile yapılan duyuruda hesap sorumlusu, psikolog, coğrafyacı, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, bahçıvan, gemi adamı öğretmeni, hukuk uzmanı, mühendis, hademe, hizmetli, teknisyen, VHKİ, berber gibi kadrolara personel alınacağı açıklanmıştı. Başvurular 28 Aralık ile 15 Şubat 2019 tarihleri arasında toplanmıştı. Başvuru sonuçları ise 18 Mart 2019 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı sayfasından öğrenilebilecek. Memur adayları mülakat ve uygulama sınavlarından geçirilecekler. Bu tarihler de aynı sayfa üzerinden öğrenilebilir. Sınavlar sonrasında başarılı olan adayların listesi Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından açıklanacak.

MSB Personel Alımına Kimler Başvurmuştu?

Başvuru sırasında aranan şartlardan ilki 657 sayılı Devlet Memurluğu Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen hükümlere uygun olmak. Buna göre başvuru yapacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 18 yaşının tamamlamış olmaları zorunlu. Ayrıca kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak da bir diğer şart. Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik suç işleyenler, zimmet, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, rüşvet, irtikap gibi suçlara karışmış olmak devlet memuru olma önünde engel. İhaleye fesat karıştırma da bu suçlar arasında. Başvuracak adayların askerlik ile ilgisi olmaması da aranılan özellikler arasında. Görev yapmasının önüne geçecek akıl hastalığı bulunanlar da başvuru yapamayacak. 4B kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanların haricinde 657  Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre çalışıyor olmamak da başvuru şartları arasında yer alıyor. Başvuracak kişiler güvenlik soruşturmasından geçirilecek ve bu aşamayı geçemeyenler kadroya alınmayacaklar. Başvurulan kadroya uygun niteliklere sahip olmak da gerekiyor. Belirlenen sağlık kuruluşlarından da sağlık raporu alınması başvuru şartlarından bir diğeri. Terör örgütleri ile bağlantısı olanlar da başvuru yapamayacak. Adayların başvuru yapacakları branşlara göre ilgili ve geçerli KPSS puanına sahip olmaları gerekiyor.

 

Bir önceki yazımız olan MSB, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına Memur Alımı 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.