Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Milli Savunma Bakanlığı Bay Bayan Subay Astsubay Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Bay Bayan Subay Astsubay Alımı
Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Bando Sınıfı için Sivil Kaynaktan Temin Edilmek Üzere Astsubay ve Subay Alımı İçin İlanlar Yayınladı. Yayınlanan İlanlara Bay ve Bayanların Başvurusu Alınacak. Başvurular 17 Mart 2017 Tarihinde Sona Erecektir. 

Milli Savunma Bakanlığı ‘ndan edinilen bilgiye göre sivil kaynaktan karışalanmak üzere bando sınıfında istihdam edilmek üzere sözleşmeli astsubay ve subay alımı yapılacak. Her iki ilanada başvurular haberimizin en altında yer alan adreslerden çevrimiçi olarak yapılacak. Online başvurular 17 Mart 2017 tarihinde sona erecektir.

Bando Sınıfı Sözleşmeli Astsubay alımı için: Yayınlanan başvuru kılavunuzunun alt tarafında yer alan tabdola belirtilen bölüm veya branşlarda fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokullardan mezun olmak. 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla dört yıl ve daha fazla süreli yükseköğretimi bitirenler için 27 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1990 ve daha sonraki doğumlular) olmak, daha az süreli yükseköğretimi bitirenler için 24 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular) olmak şart.

Bando Sınıfı Sözleşmeli Subay alımı için: Yayınlanan başvuru kılavunuzunun alt tarafında yer alan tabdola belirtilen bölüm veya branşlarda fakülte mezunu olmak. Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1990 ve daha sonraki doğumlular), Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1985 ve daha sonraki doğumlular) şart.

Başvuruların genel ağ (internet) ortamında yapılması: 01 – 17 Mart 2017 (saat 17.30’a kadar). Başvuruların incelenerek başvurusu kabul edilen adayların Yazılı Sınava(Genel Kültür) çağrılması (Genel ağ aracılığı ile duyurulacaktır.) 24 Mart 2017 tarihinden sonra bildirilecektir.

Başvuru kılavuzunda yer alan bazı bilgiler: Silahlı Kuvvetlerde Görevli Sivil Memur Ve İşçiler İçin Nitelik Belgesi (Tablo-4), Kadın Adayları İçin Boy ve Kilo Oranları: Erkek Adayları İçin Boy ve Kilo Oranları, Erbaş/Erler İçin Nitelik Belgesi (Tablo-5), Fiziki Yeterlilik Tablosu (Tablo-6), Güvenlik Soruşturması Ve Arşiv Araştırması Formu (Tablo-7).

MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yayınlanan sözleşmeli Astsubay alımı başvuru kılavuzu ve hemen başvuru adresi için Tıklayınız. Sözleşmeli Subay alımı başvuru kılavuzu ve online başvuru adresi için Tıklayınız.

 

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayhan kornek dedi ki:

    Subay olmak çok istiyorum inşalah benide seçersiniz ?