Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Milli Savunma Bakanlığı 338 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı 338 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı 338 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı 338 Sözleşmeli Personel Alımı yapacağını duyurdu. Alıma ilişkin yapılan açıklamalarda detaylara yer verildi. Yapılacak olan alımda her adayın sadece bir tercih hakkı bulunuyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak olan 338 Sözleşmeli Personel Alımına ilişkin yayımlanan alım kılavuzunda şartlara yer verildi. Belirlenen şartlar şunlar;

  • Türk Vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış ve puan almış olmak,
  • Her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak,
  • Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak

Başvuru Yeri ve Şekli

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak olan 338 Sözleşmeli Personel Alımına internet üzerinden başvuru yapılacağı açıklandı. Başvurular Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığının resmi internet sitesi olan Personel Temin adresinden yapılacak.

Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup, posta vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacak.

Adaylar, Personel Temin sitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açtıktan sonra başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip tüm aşamaları tamamlayarak “Tercih Yap” ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapabilecek.

Tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak kayıtlı tercihlerini kontrol edebilecek.

Son Başvuru Tarihi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak olan 338 Sözleşmeli Personel Alımına yapılacak başvurular 11.08.2021-31.08.2021 tarihleri arasında yapılacak.

Bir önceki yazımız olan Karpuzkaldıran Askeri Kampı Telefon Numarası, Adresi, Karpuzkaldıran Özel Eğitim Merkez Komutanlığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.