Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Milli Savunma Bakanlığı 135 Adet Memur Alımı Şartları Ve Başvuru

Milli Savunma Bakanlığı 135 Adet Memur Alımı Şartları Ve Başvuru

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) en az lise mezunu 135 memur alımı yapacağını duyurdu. Alacağı adayların KPSS’den en az 50 puan almış olmasını şart koşan MSB, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Harita Genel Müdürlüğü, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, ve Milli Savunma Üniversitesine alınacak olan adaylara ilişkin ayrıntıları açıkladı.

Bu birimlerdeki çeşitli boş kadrolara 2021 senesi içinde atama yapılacağını belirten MSB, aşçı, çocuk eğitimcisi, diyetisyen, grafiker, garson, hizmetli, istatistikçi, mal sorumlusu, sosyolog, mühendis, şoför, teknisyen, tekniker, terzi, 14 adet uzman kategorilerinde Harita Genel Müdürlüğüne alım yapılacağını ifade etti. Milli Savunma Bakanlığına ise 4 adet avukat ve 2 tane veri hazırlama ve kontrol işletmeni alınacağını açıkladı.

Ayrıca Polis Akademisi alım şartları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Bitiyor?

Milli Savunma Bakanlığının bu kadrolara alım için açmış olduğu başvuru ise 31 Ocak 2021 tarihine kadar devam ediyor. Kadrolara atanmak isteyenlerin en son 31 Ocak’ta https://personeltemin.mbs.gov.tr adresine giriş yaparak, burada yer alan ‘’ MBS memur alım başvuruları’’ sekmesine giriş ardından başvuru klavuzunu doldurmaları gerekiyor. Sisteme giriş ise e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile gerçekleştiriliyor.

Başvuru yapacak adayların belirli şartları sağlaması gerekiyor. Bu kapsamda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 senesinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) nitelik tablosunda verilen ilgili puan türlerini almış olmak gereklidir. İlk şartlardan biri olan 50 baraj puanını geçmeye ek olarak her bir kadro için hangi puan türünde kaç puan yapılmasının gerektiği ise bugün https://personeltemin.mbs.gov.tr adresine giriş ile ekrana gelen ‘’ MBS memur alım klavuzu’’ sekmesinde açıklandı. MSB adayların bu alan üzerinden puan değerlerini detaylı şekilde inceledikten sonra puanlarına uygun şekilde tercih tablosu üzerinden işaretleme yapmaları gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki yazımız olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Memur Alım Başvuruları Başladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.