Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Ukrayna Savunma Bakanı İle Bir Araya Geldi!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Ukrayna Savunma Bakanı İle Bir Araya Geldi!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Ukrayna Savunma Bakanı İle Bir Araya Geldi!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Ukrayna Savunma Bakanı Andrey Taran ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konuları ile savunma sanayiinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy Türkiye Ziyareti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy bugün Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştirdi. Zelenskıy, Ukrayna ile Türkiye arasında, iki ülkenin eş başkanlığında düzenlenecek dokuzuncu üst düzey stratejik konsey toplantısı ve Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi kapsamındaki toplantıya katılım maksadıyla geldiği Türkiye’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy ile birlikte ülkemizi ziyaret eden Ukrayna Savunma Bakanı Andrey Taran da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüştü.

İkili İlişkiler ve Savunma Sanayiinde İş Birliği Konuları Ele Alındı!

Milli Savunma Bakanlığının resmi internet adresinden konuya ilişkin yapılan açıklamada “Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Cumhurbaşkanı Sn. Volodimir Zelenskiy’nin ülkemizi ziyareti dolayısıyla İstanbul’da bulunan Ukrayna Savunma Bakanı Andrey Taran ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede; ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konuları ile savunma sanayiinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.” ifadelerine yer verildi.

İngiltere Savunma Bakanı İle de Görüşmüştü!

Bakan Akar geçtiğimiz günlerde İngiltere’ye resmi ziyaret gerçekleştirmişti. İngiltere Savunma Bakanı ile bir araya gelerek ziyaret kapsamında ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konuları ile savunma sanayii alanında iş birliği ele alındığı bildirilmişti.

Bir önceki yazımız olan RDM Ne Demek? RDM Asker Kime Denir? başlıklı makalemizde rdm, rdm hava değişimi ve rdm nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.