Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar İngiltere’de!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar İngiltere’de!

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace’ın daveti üzerine İngiltere’ye resmî ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Akar İngiltere’de askeri törenle karşılandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar İngiltere’de!

Gözler Avrupa Birliği ülkeleri ve Çin ile yaşadığı küçük gerilimler ile son zamanlarda oldukça dikkat çeken İngiltere’ye çevrildi. Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün İngiltere’ye resmi ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Akar’ı, tören kıtasının bulunduğu başkent Londra’daki Atlı Muhafızlar binasına varışında İngiltere Savunma Bakanı Wallace tarafından törenle karşılandı. Tören öncesinde bir süre sohbet eden iki bakan daha sonra törenin yapılacağı alana doğru ilerledi.

Bir süre sohbet eden her iki Bakan, daha sonra törenin yapılacağı alana geçti. Bakan Akar’ın tören kıtasını teftişinin ardından iki Bakan beraber Savunma Bakanlığına yürüdü.

Milli Savunma Bakanlığının resmi internet adresinden yapılan açıklamaya göre ziyaret kapsamında ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konuları ile savunma sanayii alanında iş birliği ele alındığı bildirildi. Avrupa Birliği ve İngiltere arasında son zamanlarda yaşanan gerilimler sebebiyle bu görüşme oldukça önemli olarak görülüyor.

Somut Adımlar Atılması Gerektiği Vurgulandı!

Yapılan açıklamada Terör örgütü PKK’nın faaliyetlerinin önlenmesine ilişkin olarak Birleşik Krallık’ın bazı adımlar attığı ancak daha fazlasının beklendiği ifade edildiği bildirildi. Ayrıca Birleşik Krallık’ın FETÖ terör örgütünün hâlâ aktif olduğu ülkelerden biri olduğuna dikkat çekilerek FETÖ ile mücadelede ülkemize destek sağlanması ve somut adımlar atılması gerektiği vurgulandığı ifade edildi.

Bir önceki yazımız olan RDM Ne Demek? RDM Asker Kime Denir? başlıklı makalemizde rdm, rdm hava değişimi ve rdm nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.