Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımları Sonuçları

Milli Savunma Bakanlığı Memur Alımları Sonuçları

Mİlli Savunma Bakanlığı Açıktan Memur Alımları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı İnternet sitesinde 2017 Yılı Açıktan memur alımları için seçim aşamalarının ne zaman yapılacağı açıklandı.

Bilindiği üzere Milli Savunma Bakanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı ve Çeşitli kuvvet komutanlıklarında istihdam edilemek üzere açıkta sivil memur alımıa çıkılmıştı.  Başvuru klavuzunda yazan şartlara uyanların seçim aşamasına çağrı sonuçları Milli Savunma Bakanlığı Resmi internet sitesinde açıklandı Buna göre açıktan memur  temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 09-20 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak

KPSS Taban Puanları Belirlendi

Bu alımlar için yapılan açıklamaya gore hangi branş için hangi taben puanların baz alınacağ belirtildi. Çeşitli branşalarda başvuran adaylar için KPSS de  en düşük kaç puana sahip olanların seçim aşamasına geleceği belirtlimiş oldu. Her ünvan için ayrı taban puan üzerinden yapılacak sınav için tüm adayların aldıı KPSS puanları, seçim aşamasıdaki puanlarına eklecek, ve sıralamaya girenler Sivil Memur Olarak göreve başlayacaklar.

Uygulama Sınavına alınacak Memur kontejyanının 20 katına kadar aday çağırılacak

Sitede belirtilene göre uygulama sınavına girecek adayları zorlu bir seçim aşaması bekliyor, çünkü alınacak personel sayısının 20 katına kadar aday sınava çağırılacak. Bu bağlamda adayların uygulama ınavları için iyi hazırlanması gerektiği önem arz ediyor.

Ayrıca doğrudan mülakat yapılacak unvan ve kadrolar için ise kontejyanın 6 katına kadar aday çağırılacağı belirtiliyor. Uygulama Sınavına Girecek Adayların başvuru sonuçlarında belirtildiği gün ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı(CEBECİ/ANKARA)’nda hazır olması isteniyor, sınava gelmeyen adayın direkt olarak eleneceği de yazıda ayrıca belirtilmiş. Mülakat sınavı için ise tüm adaylar için n “MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı MAMAK/ANKARA” ‘da yapılacak

Memur Alımları

Memur Alımları

Hiçbir adaya SMS, e-posta, posta ya da telefon ile çağrı yapılmayacak

Mili Savunma Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinden yapılan açıklamaya göre : siteden yapılan  duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecek. Bu bağlamda tüm adaylar bu çağırıyı tebliğ kabul etmeli ve sınav sonucunda belirtilen yerde ve tarihte ilgil yerde bulunmaları gerekiyor.

Tüm adaylar askernoktasi.com ailesi olarak başarılar diliyoruz. Konu ile ilgili aklına takına soruları yorum kısmına atabilirsiniz.

Ünvanlara ait taban puanları görmek için tıklayınız…

Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız…

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlikte Son Durum | Seçimden Sonra | başlıklı makalemizde bedelli askerlik 2018, bedelli askerlik ne zaman çıkacak ve bedelli askerlik tarihleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.