Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Mayıs 2020 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Mayıs ayında silah altına alınmayı bekleyen asker adayları TSK’dan gelecek haberi merakla beklerken, celp dönemi ile ilgili duyuru Milli Savunma Bakanlığından nihayet yapıldı. Yapılan duyuruya göre askere gidecek olan Mayıs celbi askerleri 24 Nisan 2020 tarihinde duyurulacaklar. Haberin detayları…

Mayıs 2020 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Askerlik erkekler için kutsal bir görev olmakla birlikte erkeğin kariyer ve iş hayatı önünde önemli bir engel olduğu bilinir. Bunun için bir an önce askerliğini yapıp bitirmek ve güncel yaşama tekrar dönmek isteyen asker adayları da celp dönemlerini beklemeye başlar. Şubat 2020 celp dönemi sonrasında asker adayları Mayıs 2020 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Merakla beklemeye başladılar.  

Mayıs 2020 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

İşte detaylar…

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Mayıs ayında silah altına alınmayı bekleyen asker adayları TSK’dan gelecek haberi merakla beklerken, celp dönemi ile ilgili duyuru Milli Savunma Bakanlığından nihayet yapıldı. Yapılan duyuruya göre askere gidecek olan Mayıs celbi askerleri 24 Nisan 2020 tarihinde duyurulacaklar.

ASKERE GİDECEK OLANLAR SORGULAMAYI NASIL YAPACAKLAR?

Bilindiği üzere vatandaşlıkla ilgili olan her türlü bilgiler e-devlet üzerinden yapılıyor. Açıklanan duyuruya göre asker adayları 2020 askerlik yerlerini e-devlet üzerinden sorgulayabilecekler. Sisteme giriş yapabilmeleri için e-devlet şifrelerinin olması gerekiyor. Şifresi olan adaylar TC kimlik numaralarını ve şifrelerini kullanarak teslim olacakları yer ve birliklerini tarihleriyle birlikte öğrenebilecekler. Ancak e-devlet üzerinden bilgi edinmek istemeyenlerin yapması gereken şey o tarihten sonra kendilerine en yakın olan askerlik şubelerinden gerekli olan bilgileri alabilecekler.

Askerlik zamanı gelmesine karşın henüz birliklerine teslim olmamış adaylar bakaya olarak adlandırılırken, eğitim nedeniyle tecilli durumda olanlar ise askerlik hakkından muaf olabiliyorlar.

Asker adayları kendilerine verilecek olan yol ücretlerini ise PTT şubelerinden alabiliyorlar.

Mayıs 2020 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Mayıs 2020 Askerlik Yerleri 

ASKER ADAYLARI BİRLİKLERİNE NE ZAMAN KATILACAK?

Asker adayları yerlerini e-devlet ve askerlik şubeleri üzerinden öğrenildikten sonra birliklerine teslim olma zamanlarını da öğrenmiş olacak. Buna göre;

  • Yedek subay adayları 29 Nisan 2020 tarihinde,
  • Er-erbaş statüsüne ayrılanlardan Mayıs celp ve sevk dönemine tabi olanlar 29 Nisan 2020 tarihinde,
  • Haziran celp ve sevk dönemine tabi olanlar 28 Mayıs 2020 tarihinde,
  • Temmuz celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 18 Haziran 2020 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edilecekler.

Yukarıda Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmış olan duyuruda Mayıs 2020 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? detaylarıyla aktarılmıştır.

Bir önceki yazımız olan 374. Kısa Dönem Askerlik Yerleri Açıklandı! E-devlet Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.