Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 Personel Alımı Yapacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 Personel Alımı Yapacak!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı; Kapadokya Alan Başkanlığında istihdam edilmek üzere, Kapadokya Alan Başkanlığı Personel Yönetmeliği 8inci maddesinin 6’ncı fıkrasına göre (İç Denetçi hariç) KPSS taban puanı esas alınarak yapılacak sözlü sınav sonucuna göre, personel alımı yapılacağını duyurdu!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sınav Başvuru Şartları

Başvuracak adaylarda şu şartlar aranmakta;

Genel Şartlar

Genel şartlar merak konusu oldu, şartlar şöyle;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (3) numaralı alt bendi dışındaki alt bentlerinde belirtilen genel şartları taşımaları,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla özel şartlarda belirtilen bölümlerden mezun olmaları,
  • Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları durumunda denkliği YÖK tarafından tasdik edilmiş diploma veya geçici mezuniyet belgesine sahip olmaları,

Gerekmektedir.

  • Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hallerinin bulunmaması.(Teknik Personel)
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 20192020 yıllarında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu puan şartı mevcut olup; lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP3, ön lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP93, ortaöğretim mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP94 puan türlerinden asgari 70 ve daha yukarı puan almak,
  • Tüm unvanlar için son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak.

Özel Şartlar

Özel şartlar tablosu ise şöyle;

kültür ve turizm bakanlığı sınavı özel şartlar

kültür ve turizm bakanlığı sınavı özel şartlar2

kültür ve turizm bakanlığı sınavı özel şartlar

kültür ve turizm bakanlığı sınavı özel şartlar

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sınav Başvuru Detayları

Başvuru Şekli ve Süresi

(Başvurular dijital ortamda olacak evrak alınmayacak.)

Başvurular dijital ortamda 20/05/202104/06/2021 tarihleri arasında alınacak. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek.

Giriş sınavı sözlü sınav şeklinde yapılacağından; alım yapılacak her bir pozisyon unvanı için ayrı ayrı olmak üzere KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlayarak, ilan edilen pozisyon sayısının dört katı kadar aday sınava çağrılacak.

Giriş sınavına katılacak adayların listesi Bakanlık internet sitesinde 21/06/2021 tarihinde ilan edilecek. Ayrıca adaylar sınava ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecek. Sınava katılma hakkı elde edemeyen başvuru sahiplerine ayrıca bir bildirimde bulunulmayacak.

Sınav Takvimi

20.05.202104.06.2021 Başvuruların Alınması

21.06.202125.06.2021 Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların duyurulması ve itirazların kabulü

Başvurudan göreve başlamaya kadar tüm aşamalarda adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri eposta adreslerine ve/veya Bakanlığın internet sayfasında duyuru yoluyla yapılacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sınav Yeri ve Tarihi

Başvuru sonuçları ile sözlü sınav tarihi, saati ve yeri daha sonra www.ktb.gov.tr internet adresinin duyurular bölümünde ilan edilecek.

İNCELEMEK İSTEYENLER İÇİN: İLAN DETAYLARI

⇒Ayrıca tüm personel alım duyurularımıza Kamu Personeli Alımları adresinden ulaşabilirsiniz.⇐

Bir önceki yazımız olan Karpuzkaldıran Askeri Kampı Telefon Numarası, Adresi, Karpuzkaldıran Özel Eğitim Merkez Komutanlığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.