Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Nasıl Bir Yer? Adresi ve Telefonu

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Nasıl Bir Yer? Adresi ve Telefonu

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, Kara Kuvvetleri bünyesinde ordunun ihtiyacı doğrultunda subay, astsubay, asteğmen, uzman çavuş yetiştirilmesi için faaliyetlerini sürdüren eğitim kışlalarından bir tanesidir. Aynı zamanda komutanlık içerisinde temel askerlik eğitimi kapsamında er ve erbaşlara acemilik eğitimleri verilmektedir.

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, General Kenan Evren Kışlasında konuşlanmış olup İstanbul’un Maltepe ilçesinde, İstanbul-Ankara Karayolu üzerindeki Ankara istikametinde bulunan otobüs terminaline oldukça yakın bir konumda yer almaktadır.

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Usta Birliğine Nereye Gönderir?

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında temel askerlik eğitimi alan er ve erbaşlar Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı doğrultusunda ülkenin çeşitli illerine usta birliklerine gönderilirler.

Burada acemilik eğitimi gören askerlerin, ülkenin çeşitli illerindeki ihtiyaçlar doğrultusunda dağıtımları gerçekleştirilir. Milli Savunma Bakanlığı tarafından elektronik ortamda belirlenen usta birliği dağıtımlarının listesi, acemilik eğitiminin bitmesine 1 hafta kala birliklere gönderilir ve askerlerle paylaşılır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına usta birliği dağıtımlarını içeren listeler, bölüklere asılır.

Birlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı içerisinde, bütün birliklerde olduğu gibi temel ihtiyaçların karşılanması için gerekli imkanlar bulunmaktadır. Bu imkanlar arasında kantin, büfe ve yemekhane hizmetleri mevcuttur. Aynı zamanda posta ve para işlemleri için PTT şubeleri ve anlaşmalı bankaların ATM’leri de birlik içerisinde yer almaktadır.

Ayrıca askerlerin dinlenme zamanlarında iyi vakit geçirmeleri için sosyal tesisler planlanmıştır. Sosyal tesisler arasında; berber salonu, spor salonu, internet kafe ile voleybol, futbol ve basketbol sahaları vardır. İnternet kafe içerisinde yer alan bilgisayarların internet erişimleri ile alakalı emniyet tedbiri alınmıştır.

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığına Nasıl Gidilir?

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığına ulaşmak isteyen acemi askerlerin öncelikle İstanbul il merkezine gitmeleri gerekir. İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan birliğe hususi araçla ulaşmak oldukça kolaydır. Aynı zamanda askerler, kara ya da hava yolu ulaşım araçlarını kullanarak İstanbul şehir merkezine gelebilirler.

Özel araçla ulaşım: Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığına ulaşmak isteyen askerlerin Anadolu ve Avrupa yakasından gidişlerde İstanbul- Ankara Karayolu’nu takip etmeleri gerekir. İstanbul şehir merkezi yaklaşık olarak;

 • Ankara’ya 451,
 • İzmir’e 471,
 • Kayseri’ye 769,
 • Adana’ya 936,
 • Samsun’a 737 kilometre uzaklıktadır.

Şehir merkezinden sonra birliğe ulaşacak askerlerin Maltepe ilçesine gitmeleri gerekir. Öncelikle Maltepe, sonrasında Küçükyalı’yı gösteren trafik işaretleri ve levhalarının takip edilmesi ile birliğe ulaşılabilir. Askerlerin KÜçükyalı’ya ulaşmasının ardından kışla, yürüme mesafesinde yaklaşık 10 dakikalık bir uzaklıktadır.

Otobüs ile ulaşım: İstanbul, Türkiye’de en işlek ulaşım ağına sahip illerinden bir tanesidir. Bu açıdan ülkenin her tarafından İstanbul’a kara yolu bağlantısı olduğunu söylemek mümkündür. Yurt içi ulaşımda hareket ve varış noktası Anadolu yakasında Harem, Avrupa yakasında ise Esenler’de bulunan otogarlar üzerinden yapılmaktadır.

İstanbul’a sefer yapan otobüsler otogara yaklaşık olarak;

 • Ankara’dan 5 saat,
 • İzmir’den 5 saat 31 dakika,
 • Kayseri’den 8 saat 19 dakika
 • Adana’dan 9 saat,
 • Samsun’dan 8 saatte varır.

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığına ulaşmak isteyenlerin Harem Terminali’nde inmesi daha uygun bir tercih olacaktır. Harem Terminali’nde otobüsten inen askerler birliğe Kadıköy- Küçükyalı Askeri Lojmanlar hattında çalışan dolmuş ya da belediye otobüsleriyle ulaşabilmektedir. Aynı zamanda Kadıköy-Kartal hattında hizmet veren metro da birliğe ulaşım için kullanılabilir.

Otogar telefon numarası: (0212) 658 05 05

Uçak ile ulaşım: Türkiye’deki bütün illerden hava yoluyla İstanbul’daki hem Anadolu hem de Avrupa yakasında yer alan havalimanlarına ulaşmak mümkündür. İstanbul’a hava yoluyla ulaşım;

 • Ankara’dan 45 dakika,
 • İzmir’den 1 saat 10 dakika,
 • Kayseri’den 1 saat 18 dakika
 • Adana’dan 1 saat 27 dakika,
 • Samsun’dan 1 saat sürmektedir.

Hava yoluyla kışlaya ulaşımı tercih edenlerin iniş noktası için Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmeleri daha doğru olacaktır. Havalimanından Kadıköy’e HAVAŞ’la gelen askerler, Kadıköy- Küçükyalı Askeri Lojmanlar hattında çalışan dolmuş ya da belediye otobüsleriyle kışlaya ulaşabilirler. Aynı zamanda Küçükyalı dolmuşuna binip son durakta inen askerler kısa bir süre yürüdükten sonra da kışlaya ulaşım sağlamış olurlar.

Havalimanı telefon numarası: (0216) 588 88 88

Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı İletişim Bilgileri

 • Adres: Aydınevler Mah. Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Maltepe/İstanbul
 • Telefon numarası: (0216) 417 57 80

Bir önceki yazımız olan Ezine 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Nasıl Bir Yer? Adresi ve Telefonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.