Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

KKK 2019 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! [SORGULAMA]

KKK 2019 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! [SORGULAMA]

05 Mart 2019 tarihinde başlayan 2019 yılı uzman erbaş temini ile ilgili süreçte sona doğru yaklaşılıyor. Başvuru yapan adaylar arasından gerekli şartları taşıyanlar, 30 Mayıs 2019 tarihine kadar seçim aşaması için çağrılmaya başlandı. Çağrılan adayların sorgulama sayfasından öğrenecekleri tarih ve saatte belirtilen adreste bulunmaları gerekiyor.

Başvuru Sonucu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Adaylar sınava girecekleri tarihi aşağıdaki paylaştığımız bağlantı aracılığıyla öğrenebilecek. Bu adrese girdikten sonra adayların karşısına aşağıdaki ekran açılacak.

Açılan sayfaya T.C. Kimlik numarası ve onay kodu bilgisi girildikten sonra ”Gönder” butonuna basın. Böylece sorgulama tamamlanmış olacak. Burada verilen bilgiler adaylar için tebligat niteliği taşımaktadır. Başka herhangi bir yöntem ile adaylara sınavlar ile ilgili bilgi gönderilmeyeceği için adayın kendisine ait bilgileri sorgulama yapması şart.

Başvuru sonucunuzu sorgulamak için TIKLAYINIZ!

Seçim Aşaması Faaliyetleri Ankara’da Yapılacak

Adayların seçim aşamaları MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde yapılacak. Kendilerine verilen saat ve tarihte bu adreste olmayan adaylar otomatik olarak elenmiş sayılacaklar. Adayların hangi saat ve tarihte seçim aşamalarına katılacağı bilgisi ise sorgulama sayfası üzerinden öğrenilebilecek. Sınavlar hafta içi yapılacak, hafta sonlarında seçim yapılmayacak. Seçimler boyunca adaylar aşama aşama değerlendirmeye alınacaklar. Her bir aşamayı geçen aday bir sonrakine katılmaya hak sağlayacak. Aşamalar ise şu şekilde olacak;

  • Yazılı sınav
  • Evrakların kontrolü
  • Fiziki değerlendirmenin yapılması
  • Fiziki yeterlilik testinin tamamlanması
  • Mülakat
  • Hastane sevk işlemleri

Sınavlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sınav için adaylara silgi ve kalem temin edileceği için adayların yanlarında bu malzemeleri getirmelerine gerek yoktur. Fiziki yeterlilik testi için eşofman, spor ayakkabı, spor şortu ve fanilası gibi malzemelerin adayların yanında olması gerekecek. Ayrıca bu sınava girebilmek için tek hekimden alınacak ve adayın spor yapmasında sakınca bulunmadığına dair ibare olan raporun adayın yanında olması şart. Belge kontrol aşamasında belgelerin asılları adayda kalacak, fotokopileri teslim edilecek. Bunun için adayların yanında belgelerinin asılları ile birlikte fotokopilerinin de olması lazım. Seçim merkezlerine silah, kesici ve delici alet, cep telefonu, USB bellek, şarj ünitesi, kamera gibi aygıtlar alınmayacak. Belgelerinde eksiklik, verdiği bilgilerde yanlışlık olan adaylar sınavlara alınmayacaklar, doğrudan elenmiş sayılacaklar.

 

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.