Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Kasım 2018 Celbi Yedek Subayların Sevk İşlemleri (Güncel Duyuru)

Kasım 2018 Celbi Yedek Subayların Sevk İşlemleri (Güncel Duyuru)

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yakın zamanda yayımlanan duyuruyla Kasım 2018 döneminde silah altına girecek olan yedek subay adaylarının sevk öncesi hazırlık aşamaları, sevk ve sınıflandırma işlemleriyle ilgili tüm detaylar açıklığa kavuştu.

Kimler Kasım 2018 Celbinde Birinci ve İkinci Grup Yedek Subay Nitelik Listesine Alınacak?

  • 2017/10, 2017/11 ile 2017/12 grupları kapsamında yoklaması yapılan askerlik yükümlüleri
  • 31 Ağustos 2018 tarihinden önce; doğum yılı 1982 ve sonrası olup yoklama yaptıranlar, erken sevk için müraacat edip başvurusu olumlu değerlendirilenler, askerlik hizmetini uzun dönem olarak yaparken dört yıllık bir fakülteden ya da yüksekokuldan mezun olarak istekleri doğrultusunda geçici tercih olanlar, sevk tehirleri ertelemeyle sona erenler, bedelli askerlik kapsamından çıkartılanlar, önceki celp dönemlerinden bakaya konumunda olanlar

Sevk Öncesi Hazırlık İşlemi Ne Zaman Yaptırılmalı?

2018 Kasım dönemi için yedek subay nitelik listesine dahil edilenler; 1 Haziran 2018 ila 30 Eylül 2018 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemini tamamlayanlar sınıflandırılacaktır. Sevk öncesi hazırlık işlemini e-Devlet kapısı üzerinden tamamladığı halde askerlik şubesi başkanlığına bizzat müracaat edip raporlama işlemini yaptırmayanlar ise sınıflandırılmayacaktır.

Sevk öncesi hazırlık işlemi döneminin bittiği tarihe kadar istirahat raporu olan askerlik yükümlüleri, raporlarının bittiği tarihin akabindeki ilk iş gününde askerlik şubesi başkanlığına müracaat edebilirler. Yasalarca kabul gören bir mazereti olmayan yükümlüler 30 Eylül 2018 tarihine kadar müracaatlarını gerçekleştirmemişler ise bakaya işlemine tabi tutularak idari para cezasıyla karşılaşacaklar.

Sevk Öncesi Hazırlık İşlemleri İçin Gereken Belgeler

  • Lisans diploması
  • Transkript (Not döküm belgesi)
  • Öğretmen bildirim çizelgesi
  • Varsa akademisyenlik belgesi
  • Varsa yabancı dil sınavı sonuç belgesi
  • Vali yardımcısı, kaymakam, diplomat, okutman, araştırma görevlisi, üniversitesi öğretim görevlisi, insansız hava aracı kadrolarında görevli yükümlülerin mesleklerini icra ettiklerini kanıtlar belge

Kasım 2018 Celbi Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığı, seçim ve sınıflandırma sonuçlarını 19 Ekim 2018 tarihinde açıklayacak. Yükümlüler söz konusu tarihte sonuçları e-Devlet üzerinden görüntüleyebilecekler. Sınıflandırılmış olan yükümlüler tekrardan sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaklardır.

Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunuzu e-Devlet Üzerinden Görüntülemek İçin TIKLAYINIZ!

Kasım 2018 Celbi Sevk Tarihleri Ne Zaman?

1 ve 2,5 aylık süre boyunca temel eğitime katılacak yeddek subay adayları ve askerliğine kısa dönem olarak icra etmek üzere er/erbaş statüsüne ayrılanların 1. grubu 30 Ekim ila 1 Kasım 2018 tarihleri arasında, 2. grubu ise 5-6 Aralık 2018 tarihlerinde birliklerine sevk edilecekler.

Sınıflandırma sonuçları açıklanan yükümlüler, yukarıdaki sevk başlangıç tarihlerinden 1 iş günü öncesine kadar sevk evraklarını e-Devlet kapısından ya da askerlik şubelerinden alabilecekler.

Yol ve İaşe Parası Nasıl Hesaplanacak, Nasıl Ödenecek?

Yedek subay adaylarının yol ve iaşe parası sevk evraklarını; e-Devlet kapısı üzerinden aldıkları takdirde nüfus kayıt sistemindeki adresleri ile eğitim birliği, askerlik şubesi başkanlığından aldıkları takdirde askerlik şubesi ile eğitim birliği arası mesafe esas alınarak hesaplanacaktır. Yükümlüler şahıslarına yapılan ödemeleri herhangi bir PTT şubesinden ya da bankamatiklerden temin edebilecekler.

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğünün Kasım 2018 Celbinde Silah Altına Girecek Yedek Subaylar İçin Yayımladığı Duyuruyu Görüntülemek İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Subay Öğrenci Alımı Sınavları Ne Zaman? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.