Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

JGK Uzman Erbaş Alımı Başvuruları İçin Son 3 Gün

JGK Uzman Erbaş Alımı Başvuruları İçin Son 3 Gün

Jandarma Genel Komutanlığı mesleki anlamda lojistik branşında farklı kadrolarda uzman erbaş alımı yapacağını duyurmuştu. KPSS şartlı ve KPSS şartsız olmak üzere 2 farklı şekilde yapılacak uzman erbaş alımlarında başvuracak kişilerin en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. Birçok farklı şartın sağlanmasının da gerektiği uzman erbaş alımları için başvuru süresi ise dolmak üzere.

Birçok farklı kadroda lojistik alanında alımı yapılacak 925 uzman erbaş adayının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve en az ilkokul veya dengi bir okuldan mezun olması gerekiyor. Başvuru süreci içinde gerekli belgelerle başvurusunu tamamlaması gereken adayların askerliklerini yapmış ya da başvuru esnasında yapıyor olması gerekiyor. Bunların yanı sıra birçok farklı şartın da arandığı uzman erbaş başvuruları için süre 31 ocak günü dolacak. Farklı branşlarda uzman erbaş olmak isteyen adaylar ise nasıl başvuru yapacaklarını araştırıyor.

Başvurular 31 Ocak 2021 Tarihinde Son Bulacak

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı yapacağını 21 ocakta açıklamıştı. 21 Ocak 2021 tarihinde başlayan başvurular için son 3 gün. Uzman erbaş olmak isteyen adayların 31 ocak tarihine kadar elektronik olarak yapması gerekiyor. Jandarma Genel Komutanlığı’nın internet sitesinden “ Personel/öğrenci alım ve başvuru sonuçları” sekmesinden başvurular yapışacak. İnternet ortamı dışında posta yolu ile ya da şahsen başvuru yapan adayların başvuruları ise değerlendirmeye alınmayacak.

Ayrıca MSÜ 2021 subay ve astsubay alımları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Lojistik Branşında Birçok Kadroda Alım Yapılacak

Jandarma Genel Komutanlığı lojistik departmanının hangi branşlarında uzman erbaş alımı yapılacağını da açıkladı. Toplam 625 kişinin alınacağı departmana sıhhıyeci, aşçı, berber, boya ve alçıcı, çatı ustası, duvarcı, fayansçı, ısı yalıtımcısı, inşaat kalıpçısı, kaportacı, kasap, kaynakçı, mermerci, oto boyacı, sıvacı, su yalıtımcısı, terzi gibi birçok branşta alım yapılacak.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.