Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

JGK 2018-2 Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınav Sonuçları Açıklandı!

JGK 2018-2 Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınav Sonuçları Açıklandı!

Jandarma Genel Komutanlığının 657 Devlet Memurları Kanunu usul ve esasları gereğince açıktan temin aracılığıyla sözleşmeli personel alımı yapacağı 31 Ağustos 2018 tarihinde duyurulmuş. Ankara’da görev yapmak üzere istihdam edilecek olan bilişim personellerine 657 Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B bendine göre çalışanların tavan ücretinin 2 katı maaş ödeneceği belirtilmiş, dolayıyla bu durum adayların dikkatini çekmiş ve yoğun bir başvuru süreci yaşanmıştı. 15 Kasım 2018 itibarıyla adayların sınav sonuçları Personel Temin Sistemi üzerinden duyuruldu.

2018-2 Sözleşmeli Personel Alımı Faaliyet Takvimi

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2018-2 sözleşmeli bilişim personeli alımına dair faaliyet takvimi sırasıyla şu şekildeydi:

  • Alımı ilişkin ilanın Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanması
  • İnternet ortamında başvuruların alınması
  • Başvuru sonuçlarının ve kontenjana giren adayların internet üzeren yayımlanması
  • Uygulamalı meslek bilgisi ve mülakat sınavı
  • Sağlık raporlarının alınması
  • Kayıt kabul

2018-2 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Sınav sonuçları Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığıyla öğrenilebilir. Sınav sonucunuzu öğrenmek için öncelikle aşağıda paylaşmış olduğumuz linke tıklayın.

  • Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza Personel Temin Sistemi’nin yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz sayfası çıkacak. Bu sayfadaki kırmızı alanın içerisinde bulunan “Sorgula” butonuna tıkladıktan sonra sınav sonucunuzu sorgulayabileceğiniz ilgili e-Devlet sayfasına yönlendirileceksiniz.

  • E-devlet sistemine yönlendirildikten sonra ilgili boşlukları doğru bir şekilde doldurarak e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Sisteme e-devlet şifresi ile giriş yapmak istiyorsanız daha önceden bir e-Devlet şifresi edinmiş olmanız gerekiyor. Eğer henüz bir e-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT merkezine giderek belirli bir ücret karşılığında size özel olarak tanımlanmış e-Devlet şifrenizi kapalı zarfın içerisinde satın alabilirsiniz. Bunun dışında sisteme mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı, internet bankacılığı gibi yöntemler aracılığıyla giriş yapmak da mümkün.

  • Sisteme giriş yaptıktan sonra Jandarma Genel Komutanlı Personel Temin Dairesi Başkanlığının ilgili e-Devlet sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu aşamada kırmızı ile işaretlenmiş “Sonuç Bilgileri” bölümünün altındaki “Sonuçlarım” sekmesine tıkladıktan sonra sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. E-devlet sistemi aracılığıyla sorgulama yapılan kişinin sınava katılım göstermemiş olması sebebiyle yukarıdaki ekran görüntüsünde “Sınav sonucunuz bulunmamaktadır.” uyarısıyla karşılaşıyorsunuz. Ancak sınava katılım göstermiş adaylardan biriyseniz bu bölümde sınav sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Jandarma Asayiş Ne İş Yapar? Görevleri Neler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.