Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

JGK 2017-10 2. Grup Uzman Erbaş Sonuç Duyurusu Yapıldı!

JGK 2017-10 2. Grup Uzman Erbaş Sonuç Duyurusu Yapıldı!

2017 yılında yapılan uzman erbaş alımlarının sonuncusu olan 2017/10 için tüm aşamalar tamamlandı ve Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet adresi olan www.jandarma.gov.tr üzerinden sonuç bilgisi adaylarla paylaşıldı. Başvuru şartlarının 27’ye yükseltilmesiyle birlikte söz konusu ilanda yaşanan başvuru yoğunluğuyla birlikte mülakatlar birden çok seferde gerçekleştirilmişti. İlk grubun tamamlanan aşamalarının ardından ikinci grupta mülakatlara katılan adayların bekleyişi de sona erdi. Kısım kısım yapılan mülakatlar son olarak Ekim ayında gerçekleşmiş ve Ankara ve çevresinde ikamet eden adaylar bu tarihte mülakata alınmıştı.

JGK 2017-10 2. Grup Uzman Erbaş Sonuç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Sorgulama, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden yapılıyor. Sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Öncelikle yazının devamında paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayın.

  • Ardından karşınıza gelecek sayfadaki kırmızı kutucuk içerisine alınmış ilgili “Uzman Erbaş Sonuç Duyurusu 2017-10 2. Grup” faaliyetinin yanındaki sorgula butonuna tıklayın.

  • Sorgula butonuna tıkladıktan sonra sistem sizi e-Devlet kapısına yönlendirecek. Buradaki T.C. kimlik no ve e-Devlet şifresi boşluklarını doğru bir şekilde doldurup sisteme giriş yaptıktan sonra şahsınız hakkındaki değerlendirme sonucu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Henüz bir e-devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT merkezine giderek belirli bir ücret karşılığında e-devlet şifrenizin yazılı olduğu zarfı satın alabilir, bu zarfın içerisinde yazılı olan şifre aracılığıyla sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra e-devlet şifrenizi değiştirme imkanınız bulunuyor.
  • E-devlet şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum butonu aracılığıyla şifre yenileme talebinde bulunabilirsiniz. Eğer daha önceden sisteme kayıtlı bir cep telefonu numaranız bulunuyorsa bu telefon numarasına gönderilecek doğrulama kodunu sisteme girmek suretiyle şifrenizi yenileme olanağınız bulunuyor. Şayet daha önceden sisteme geçerli bir telefon numarası kaydetmediyseniz yeniden bir şifre almak için tekrar herhangi bir PTT merkezine gitmeniz gerekiyor.
  • E-devlet şifresinin yanı sıra sisteme giriş için birkaç farklı yöntem daha bulunuyor. Mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı, internet bankacılığı yöntemleri aracılığıyla da sisteme giriş yaparak ilgili sorgulamayı gerçekleştirmek mümkün.

Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı! [Güncel Alım İlanı] Son başvuru tarihi: 29 Kasım 2018

2018 lojistik branşında jandarma uzman erbaş alımları başladı. Son başvuru tarihi 29 Kasım 2018 saat 17:00. 

2018/2 Jandarma Uzman Erbaş alımıyla alakalı tüm detaylar için TIKLAYINIZ!

 

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.