Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2018 Jandarma 10.175 Uzman Erbaş ve 4.156 Astsubay Alımı

2018 Jandarma 10.175 Uzman Erbaş ve 4.156 Astsubay Alımı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 400 projeyi açıkladığı 100 günlük eylem planında güvenlik birimlerine alınacak personel sayılarını net olarak açıkladı.

Güvenlik güçlerinin önemini vurgulayan Recep Tayyip Erdoğan alımlar güvenlik güçlerinin gücüne güç katılacağını belirtti.

Bu açıklama Uzman Erbaş, Astsubay, Polis ve Bekçi adaylarında büyük heyecan yaratırken alımların tarihiyle alakalı henüz net bir tarih işaret edilmedi. Fakat 100 günlük eylem planı içerisinde yer aldığını tekrar hatırlatmakta fayda var. Bu yüzden adaylar çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacak.

Rakamsal detaylara gelince Asker Noktası olarak öncelikle askeri güvenlik güçlerine yapılacak alımlardan bahsederek giriş yapalım. Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada 500 jandarma subay, 4156 astsubay, 10175 uzman erbaş alımı yapılacağını söyledi. Bununla birlikte Cumhurbaşkanı Sahil Güvenlik Komutanlığı için de alım yapılacağını aktardı. 44 subay, 98 astsubay, 300 uzman erbaş alımının da Sahil Güvenlik Komutanlığı için yapılacağını aktarmış olalım.

Güvenlik birimlerine yapılacak personel alımları bununla bitmiyor. Emniyete 3 bin polis amiri, 22500 polis memuru ve 7000 bekçi alımı yapılacağını açıklayan Erdoğan, polis ve bekçi alımı bekleyen adaylarda da büyük bir heyecan yarattı.

Haberimizn başında bahsettiğimiz gibi alımların tarihleri ile alakalı henüz elimizde net bir tarih bulunmamakta. 100 günlük eylem planı içerisinde açıklanan bu alımlar ile alakalı tüm detayları yine en hızlı ve en güvenilir şekilde Askernoktasi.com’dan öğreniyor olacaksınız. Alımlar ile alakalı detayları kaçırmamak için takipte kalın!

Komando Branşlı Uzman Erbaş Atama Sonuçları Açıklandı [Eylül 2018 Güncel]

Jandarma Genel Komutanlığı, Personel Temin Dairesi Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden Yeni Foça ve Kırkağaç Komando Birliklerine atanan komanda branşında uzman erbaşların duyurusunu paylaştı.

Uzman erbaş atama sonuçlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.