Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

JGK Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2021 Başvurusu Başladı

JGK Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2021 Başvurusu Başladı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gelen son açıklamaya göre; uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. 3 bin 770 kişi Jandarma (Komando-Asayiş), 325 kişi Lojistik Alt Branşı (mesleki nitelikli olarak), 14 kişi At Bakıcısı, 13 kişi Bot Serdümeni, 10 kişi havacılık, 3 aday Kurbağa Adam (Dalış Amiri), 265 aday Muhabere branşlarından olmak üzere alım gerekleştirilecek. Alımlara ilişkin başvuru surecine ise 21 Ocak 2021 itibari ile giriş yapıldı.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuru Nereden Yapılacak?

Jandarma Uzman Erbaş alımı başvuru şartları ve kılavuzu hakkında detaylı bilgilerin ise bugün https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresi üzerinden sunulacağı bildirildi. Bu adres üzerinden alınacak olan başvuruların ise 31 Ocak tarihine kadar devam edeceği söylenirken, adayların başvuru için belirli fiziki özelliklere sahip olmaları gerektiğinin altı çizildi.

Ayrıca 27. Dönem POMEM mülakatları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Şartlar Neler?

Başvuru yapmak isteyen adayların lise, önlisans ve lisans mezunu olmalarının şart olduğu, aldıkları KPSS puanının ilgili branşlarda tercih yapmak için yeterli olması gerektiği belirtildi. Adaylar 2019-2020 KPSS sınavından 50 ve üzeri puan almaları halinde branşlar için online olarak klavuz üzerinden başvuru gerçekleştirecekler. Diğer yandan lise mezunu adayların P3, önlisans mezunu adayların P93 ve lise mezunlarının P94 puan türlerinden en az 50 puanı yakalamış olmaları şartı aranıyor.

Başvuru için uygun bulunan adaylara ek mülakat ve sınav aşamalarının ne zaman yapılacağı ise kontenjanlara girmeye hak kazanmaları halinde açıklanacak. Bu açıklamanın ise adaylara posta yoluyla yapılmayacağı yine https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresi üzerinde yer alan duyular kapsamında ‘’personel/öğrenci alım başvuru sonuçları’’ başlığı altından bildirileceği belirtildi. Kazanan adaylar yeni mülakat yerlerini bu alandan takip edebilecekler. Bugün başlayan ilk etap müracaatlar ise aynı web adresi üzerinden ‘’öğrenci alım başvuruları’’ sekmesine girilerek, açılan başvuru formunun doldurulması suretiyle gerçekleştirilecek.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.