Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

2018 Jandarma Subay Alımları | Tüm Branşlar | KPSS 60

2018 Jandarma Subay Alımları | Tüm Branşlar | KPSS 60

Jandarma  Subay Alımları

2018 yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf / Sözleşmeli Subay Alımları Başladı. Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılı Subay ihtiyacını  ihtiyacını karşılamak üzere Jandarma  Subay Alımları için başvuruları almaya başladı. Genel Şartlar Şu şekilde:

Başvurular E-Devlet Üzerinden Yapılacak:

Jandarma Subay alımları için Jandarma Genel Komutanlığının internet erisim sayfasından yapılana duyuruya göre Başvuruların e -devlet üzerinden yapılması gerektiği belirtildi. Başvurular  19 Mart – 01 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihler arasından Lisans Mezunu olan adaylşar başvuru yapabilecek

Hangi Lisans Mezunları başvuru yapabilir ?

Jandarma genel Komutanlığı’ndan yapılan açıklamay ve başvuru klavuzuna göre neredeyse tüm branşlardan Subay alımı yapılacak. Bu bağlamda neredeyese 4 Yıllık bir  üniversiteden mezun olan herkes başvuru yapabiliyor. Alınacak Subay Sayıları ise Aşağıdaki tablodaki gibi olacak.

Jandarma Subay Alımları

2018 Jandarma Subay Alımları

 

KPSS Puanı 60 ve Üzeri olanlar

2016 ve 2017 yıllarında alınan kamu personeli seçme sınavında (KPPS)  P3 Puan türünde 60 ve üzeri puan alanlar başvuru yapabilecek, KPSS puanı 60 ve üzeri olan adayaların aldıkları puanın yüzde 60 ı adaya puanı olarak değerlendirilecek AyrıcaYüksek lisans için ALES Sınavına girenlerin bu sınavdan aldıkları puanın yüzde 30 u aday puanına eklenecek. Sınavlarda başarılı olup Subay öğrenci olaya hak kazananlara 4 yıllık ön sözleşme yapılacak,

Kimler Başvuru Yapabilir ?

Jandarma Subay Alımları klavuzunda nbulunan tablo 4 teki lisans bölümlerinen mezun olanlar ile KPSS P3 Puan türünden 60 puan ve üzeri alanlar başvurabiliryor. Ayrıca 28 yaşından gün almamış ( 01 Ocak 1991 ve sonrası doğumlular ) adaylar başvurabiliyor. . Fakat Yaş sınırı Tabip adaylar için 32( 01 Ocak 1986 ve Sonrası Doğumlular)

Pilot Adayları için (SHGM) onaylı PPL veya CPL sertifika sahibi olmak gerekiyor.

Jandarma Genel Komutanlığı Subay Alımları klavuzuna göre Pilot olarak görev yapmak isteyen adayların klavuzda belirtilen Lisans öğrenimi yaından bu adayların ayrıca  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı PPL ve CPL sertifikaya sahip olmalıar gerkiyor. Pilot Adyaları bu belgeleri E-devlet üzerinden başvuru oncesi aday durumunu belirten bölümden sisteme yüklemeleri isteniyor.

Nerenen Başvuru Yapabilirim ?

Jandarma Subay Alımları için Jnadarma Genel Komutanlığı’nın Resmi İnternet Erisim Sayfası’ndan başvuru yapılabilir. Bu sitede başvuru yapınca aday E-Devlet Sistemine yönlendirmektedir. E devlet üzerinden kimlik bilgileriniz, sertifika bilgileriniz ile çeşitli bilgilerinizi kayıt yaptıktan sonra başvuru butonuna tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Askeri Rütbeler ile ilgili yazımıza ulaşmak için Lütfen Tıklayınız

Başvuru Klavuzuna Ulaşmak için Lütfen Tıklayınız

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Özel Kuvvetler Alım Şartları başlıklı makalemizde bordo bereli giriş şartları, nasıl gireri özel kuvvetlere ve özel kuvvetler alım şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.