Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Jandarma Genel Komutanlığı Komando Branşında Uzman Erbaş Atamaları

Jandarma Genel Komutanlığı Komando Branşında Uzman Erbaş Atamaları

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temini Başkanlığı uzman erbaş atama sonuçlarını internet sitesi üzerinden yayımladı. Atamalar Yeni Foça ve Kırkağaç Komando okullarına yapıldı. Sonuçlar Jandarma Genel Komutanlığı sitesi üzerinden de ulaşılabilen e-devlet portalından adaylarla paylaşıldı.

Yeni Foça Jandarma Komanda Teröristle Mücadele Okul Komutanlığı bünyesine atanacak komandolar için yapılan değerlendirme sonrasında ataması kabul edilenlerin listesi yayımlandı. Aynı şekilde Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı için yapılan değerlendirmeler de tamamlandı. 27 Eylül 2018 tarihi itibarıyla açıklanan sonuçlar sonunda başvuruları kabul edilenler için atama dönemi başlayacak.

Jandarma uzman erbaş 2017-10 2. grup sözleşmeli uzman erbaş sınav çağrısı bilgileri de aynı şekilde Temin Dairesi Başkanlığının resmi internet adresi üzerinden paylaşılmıştı.. E-devlet şifresi olan ve bunlardan herhangi birine başvuru yapan kişiler sonuçları kolaylıkla öğrenme şansına sahip.

Başvuru Sonuçları Sadece E-Devlet’te

E-devlet portalının daha etkin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte askerlik ile ilgili başvurular ve sonuçlar da buraya taşındı. Buna göre bütün askeri kurumların başvuruları e-devlet üzerine aktarıldı. Aynı şekilde sonuçların da açıklanması bu portala bağlandı. Adaylar posta, e-mail ya da şahsi dilekçeleri ile başvuru yapamadıkları gibi, sonuçların açıklanmasında da bu yöntemler kullanılmayacak. 2017-10 uzman erbaş olarak atama bekleyenler de dahil olmak üzere askeri okullarda öğrenim görecek öğrenciler, askeri kurumlarda görev alacak sivil personeller, muvazzaf subay adayları, sözleşmeli er ve erbaşlar sonuçları bu alandan takip etmek zorundalar. E-devlet üzerinden açıklanan sonuçlar asıl olarak kabul edildiği için başvuru yapanların bu alanı düzenli olarak kontrol etmeleri önem taşıyor. Uzman erbaş komando olmak isteyenler başvuruları kabul edildiği takdirde diğer aşamalara geçecekler.

Başvurusu kabul edilen adaylar, başvurularını kesinleştirme aşamasında eksik evrak getirirlerse başvuruları geçerli sayılmayacak. Bu nedenle başvuru, başvuru takibi aşamaları kadar başvuruların kesinleştirme aşaması da oldukça önem taşıyor.

Bir önceki yazımız olan Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu ve Jandarma Boy-Kilo Tablosu başlıklı makalemizde jandarma uzman boy, jandarma uzman boy kilo oranları ve jandarma uzman boy kilo tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.