Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

HKK Pilot Subay Alımı Başvuru Sonuçları, Seçim Aşaması Çağrısı

HKK Pilot Subay Alımı Başvuru Sonuçları, Seçim Aşaması Çağrısı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, muvazzaf statüde pilot adayı subay olarak istihdam edeceği adayların 21 Eylül ve 1 Ekim 2018 tarihleri arasında yaptıkları başvuruların sonuçlarını açıkladı. Adaylar Personel Temin Dairesi Başkanlığının resmi internet adresi üzerinden başvuru sonuçlarını sorgulayabilirler. Başvuru sonucu olumlu olup seçim aşamasına çağrılan adaylar sınav tarihlerini de yine aynı sorgulama üzerinden öğrenebiliyorlar. Yalnızca LYS MF-4 puan türüyle okulların ilgili bölümlerine yerleşip mezun olan adayların başvuru yapmasına imkan tanıyan Pilot Adayı Muvazzaf Subay Temini Başvuru Kılavuzu’na göre adaylar sorgulama sayfasında belirtilen tarihte, saat sabah 8:00’da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde bulunmak durumundalar.

2018 Pilot Adayı Muvazzaf Subay Alımı Seçim Aşamaları Ne Zaman?

Muvazzaf subay alımı için gerçekleştirilecek seçim aşamaları

  • Kayıt Kabul,
  • Fiziki Değerlendirme,
  • Kişilik Değerlendirme Testi,
  • Fiziki Yeterlilik Testi,
  • İngilizce Yeterlilik (ECL) Sınavı,
  • Psikomotor Sınavı,
  • Mülakat Sınavı aşamalarından oluşuyor.

Adaylar ilk olarak kayıt kabul sürecine dahil edilecek. Ardından fiziki yeterlilikleri çeşitli şekillerde ölçülen adaylardan başarılı olanlar 10 ve 11 Ekim 2018 tarihlerinde Kara Harp Okulu’nda İngilizce Yeterlilik Sınavı’na tabi tutulacak.

Seçim aşamalarının her bir aday için 7-8 iş günü sürmesi söz konusu. Bu aşamalarda başarı gösteren adayların sağlık raporu işlemleri ise 16 Ekim 2018 tarihinde başlatılacak. Komutanlık tarafından yapılan duyuruda ayrıca; bu süreçte adaylara ulaşım ve konaklama imkanı sağlanmayacağı da belirtildi.

Muvazzaf Subay Alımı Ön Başvuru Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere pilot adayı muvazzaf subay alımı yapacağını 2018’in Eylül ayında açıklamış ve adayların bu alım ilanı için 21 Eylül-1 Ekim 2018 tarihlerinde arasında ön başvurularını gerçekleştirmelerinin gerekliliğini paylaşmıştı. Başvuruların tamamlanmasının ardından yapılan değerlendirmelerin sonucunda 4 Ekim 2018 tarihinde 2018 “Pilot Adayı Muvazzaf Subay Alımı Seçim Çağrısı” duyurusu yapıldı. Personel Temin Dairesi Başkanlığı üzerinden yapılan duyuruda; adayların seçim aşamalarına çağrılıp çağrılmadıklarını, çağrılan adayların ise sınav tarihlerini yine Personel Temin Dairesi Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden yapacakları sorgulama sonucunda öğrenebilecekleri belirtildi.

Muvazzaf subay alımı başvurunuzun sonucunu sorgulamak için öncelikle aşağıda paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayın.

Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki sayfa gelecek. Bu sayfadaki ilgili boşlukları doldurduktan sonra başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz. Başvurunuz olumlu olarak değerlendirilip seçim aşaması faaliyetlerine çağrıldıysanız, seçim aşaması faaliyetlerine katılacağınız tarihi de yine bu sorgulama sonucunda öğrenebilirsiniz.

2018 muvazzaf subay alımı başvuru sonucunuzu sorgulamak için TIKLAYINIZ!

HKK subay adaylarının seçim aşamalarına getirecekleri belgeleri detaylı bir şekilde incelemek için TIKLAYINIZ!

Muvazzaf subay adaylarının seçim aşamalarını tüm detaylarıyla incelemek için TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Pilot Adayı Muvazzaf Subay Alımı başlıklı makalemizde hava kuvvetleri subay alımı 2018, muvazzaf subay alımı 2018 ve pilot adayı muvazzaf subay hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.