Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

HKK Pilot Adayı Subay Alımı Başvurularının Sonuçları Açıklandı

HKK Pilot Adayı Subay Alımı Başvurularının Sonuçları Açıklandı

Daha önce pilot subay olarak görev yapmak isteyenler için başvuru sürecini tamamlayan Hava Kuvvetleri Komutanlığı, başvuruları incelemeyi sonlandırdı ve sonuçları açıkladı. Başvurular 21 Eylül ve  1 Ekim tarihleri arasında yapılmıştı. Bu başvurular sırasında aday olan kişiler sonuçları Personel Temin Dairesi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden sorgulama şansına sahipler. Başvurusu kabul edilen adaylar da bir sonraki aşamada girecekleri sınavların tarihlerini aynı site üzerinden öğrenme şansına sahipler.

Subay Alım Aşamaları Nasıl Olacak?

Pilot Adayı Muvazzaf Subay Temini Başvuru Kılavuzu’nda başvurusu kabul edilen adayların diğer aşamalar için hangi tarihte hazır olacakları bildirilmişti. Buna göre adaylar saat sabah 8:00’da MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde belirtilen tarihte bulunma zorunlulukları var. Başvuruyu sadece LYS MF-4 puan türüyle öğrenci alan okulların ilgili bölümlerinden mezun olan kişiler kabul edilmişti. Bundan sonra ise geride seçim aşamalarını tamamlamak kaldı. Buna göre adayları şu sıralama ile girecekleri değerlendirmeler bekliyor.

  • Kayıt Kabul
  • Fiziki Değerlendirme
  • Kişilik Değerlendirme Testi
  • Fiziki Yeterlilik Testi
  • İngilizce Yeterlilik (ECL) Sınavı
  • Psikomotor Sınavı
  • Mülakat Sınavı

Kayıt kabul aşamasında evraklarında eksiklik olan adayların bir sonraki aşamaya geçmesi mümkün değildir. Bu aşamayı geçen ve evraklarını tam olarak teslim eden adaylar daha sonra pilot subay olmak için aranan fiziki yeterliliği taşıyıp taşımadıklarına bakılarak bir sonraki aşamaya alınacaklar. Bu süreçte uygun olmayan adayların elenmesine devam edilecek. İngilizce Yeterlilik Sınavı ise 10 ve 11 Ekim 2018 tarihlerinde Kara Harp Okulu’nda yapılacak.

Bu aşamaların hepsi aynı gün içerisinde tamamlanmayacak. Ortalama aday seçimleri için her bir adayın 7-8 gün boyunca sürmesi gibi bir durum var. Bu nedenle Ankara dışında oturanlar bu süreci göz önünde bulundurarak işlerini ayarlamaya dikkat etmelidir. Bundan sonra ise adayların sağlık raporlarının alınması süreci bulunur Sağlık raporları için işlemler 16 Ekim 2018 tarihinde başlatılacak. Adayların konaklama ve ulaşım ihtiyaçlarının Komutanlık tarafından karşılanacağı daha önce açıklanmıştı.

Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

4 Ekim 2018 tarihinde 2018 “Pilot Adayı Muvazzaf Subay Alımı Seçim Çağrısı” duyurusu yapıldı ve bu açıklamaya göre adayların başvurularının kabul edilip edilmediğinin ne şekilde açıklanacağı duyruldu. Buna göre başvuru sonuçları Personel Temin Dairesi Başkanlığı internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek.

Başvuru sonucunu öğrenmek için TIKLAYINIZ!

Bu bağlantıya tıklanıldığı zaman doğrudan başvuru kontrol kısmı açılacaktır. Adaylar açılan ekrandaki ilgili boşluklara T.C. kimlik numaralarını ve doğrulama kodunu girdikten sonra başvuru sonuçlarını öğrenebilirler.

Bir önceki yazımız olan 2017-10 Jandarma Uzman Erbaş Alımları Sonuçları Açıklandı | Güncel başlıklı makalemizde 2017 10 jandarma uzman erbaş alımı, 2017 10 jandarma uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu ve 2017 10 jandarma uzman erbaş alımı kaç kişi alınacak hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.