Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı‘nın sözleşmeli er ve erbaş alımı için online başvuru süreci sene boyunca devam edecek. Kamu kurum ve kuruluşlarına sözleşmeli ve kadrolu personel alımlarının haricinde siz değerli ziyaretçilerimizi askeri personel alımları hakkında da bilgilendirmeyi sürdürüyoruz. Jandarma Genel Komutanlığı’nın hali hazırda devam eden sözleşmeli erbaş alımına büyük bir ilgi bulunuyor. Fakat diğer yandan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın sözleşmeli er alımı için de başvurular alınıyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın sözleşmeli er alımı için adayların askerlik şartını yerine getirmesi gerekmiyor. Askerliğini yapmamış adaylar da ilgili alımlar için online başvuru hakkını kullanabilir.

Konuya dair Hava Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesinden yapılan bilgilendirme şu şekilde ; ”

Hava Kuvvetleri Komutanlığında yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak maksadıyla sözleşmeli er temin edilmektedir.

Sözleşmeli er olabilmek için en az ilköğretim (ortaokul) mezunu olanız ve başvuru kılavuzunda belirtilen koşulları sağlamanız gerekmektedir.

Sözleşmeli er olmak için adayların seçim aşamalarını (ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik değerlendirme testi ve mülakat), hastane sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

Sınıflandırma ise; seçim aşamalarında başarılı olan sözleşmeli er adaylarının mesleki yetenek ve tecrübeleri dikkate alınarak Hava Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçları doğrultusunda ön sınıflandırma yapılmaktadır. Adayların seçim aşamalarına gelirken yanlarında mesleki yetenek ve tecrübelerini gösteren bonservis, kurs katılım belgesi, ustalık/kalfalık belgesi vb. evrakı getirmeleri sınıflandırmaları açısından önem arz etmektedir.

Sözleşmeli erler Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlik ve kurumların oldukları illerde istihdam edileceklerdir. Örneğin; İzmir, Ankara, İstanbul, Eskişehir, Adana, Antalya, Bursa, Merzifon, Diyarbakır ve diğer iller.

Sözleşmeli erler yedi yıllık sözleşme sonunda devlet memuru olabildikleri gibi en az üç yıl hizmet etikten sonra uzman erbaş ve astsubay olabilmektedir. Ayrıca 3 veya 7 yıllık sözleşme sonucunda belirlenen miktarlarda tazminat alabilmektedirler.”

BAŞVURU ADRESİ “https://ik.tekok.edu.tr/sozer/basvuru.aspx” Buradaki 2016 Yılı 5.Dönem Sözleşmeli Er Temini Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2016 yılı 5.Dönem Sözleşmeli Er başvuruları devam etmektedir. Başvuru yapmak veya bilgilerinizi güncellemek için tıklayınız. adresinden linke tıkladıktan sonra 2017 yılı sözleşmeli er başvuru formuna erişim sağlayabilirsiniz.

2017 Yılı Sözleşmeli Er Başvuru işlemleri için lütfen TIKLAYINIZ

Kamu personeli alımları, gündem haberleri, son dakika haberleri ve daha da fazlasını yakından takip edebilmek için kpss cafe mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın…

Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları (Deniz ve Hava Kuvvetleri) Başladı! [Güncel Alım İlanı] 

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 yılı içerisinde sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte sözleşmeli er olmak isteyenlerin taşıması gereken özellikleri ve yapacağı sınavın içeriğini anlatan bir kılavuz yayımlandı. TSK’nın kritik görevlerde yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak için yaptığı sözleşmeli er alımına başvuruda bulunmak ve güncel alım ilanına dair tüm detaylara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Sözleşmeli Er Alımı Tüm Detayları İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Er Boy – Kilo Tablosu başlıklı makalemizde boy kilo tablosu sözleşmeli er, sözleşmeleli er kilo tablosu ve sözleşmeli er boy kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. süleyman erkol dedi ki:

    askerliğimi havacı olarak yaptım tek hayalım türk silahlı kuvvetlerine hizmet etmek hayalim gerçek olmasını çok isterimmm

  2. Naci dedi ki:

    Sözleşmeli er 5 dönem internette başvuruldu bir yıla yaklaştı arayan soran yok ne iş kardeşim

  3. Naci dedi ki:

    Hkk sözleşmeli 5 dönem er sonuçları iptalmiş oldu bilen varmı suçu olmayanlar nezaman çağrılacak