Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Memur Alım Başvurusu Başladı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Memur Alım Başvurusu Başladı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından açıklaması yapılan memur alımlarına ilişkin başvuru süreci başladı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki memur kadrolarında istihdam etmek isteyenlerin online başvurularını gerçekleştirmeleri gerektiği açıklandı. Başvuruların ise 31 Ocak 2021 tarihine kadar devam edeceği açıklandı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının açıklaması kapsamında memur alımlarının her birim için yapılmayacağı belirli kişi sayısı üzerinden belirli açık kadrolara atama yapılacağı duyuruldu Bu kapsamda başvuru işlemlerini gerçekleştirenler şartlara uygunluk sağlamaları halinde grafiker, psikolog, sıhhi tesisat teknisyeni kadrolarına atanacaklar.

Online Başvuru

Hava kuvvetleri Komutanlığı’nın bu kadrolara ilişkin başvuru işlemleri ise https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresine giriş ile görüntülenen ‘’ Milli Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıkları memur temin başvurusu’’ sekmesi içinden yapılacak. Online başvuruların kabul edildiği memur alımında sekmeye giriş ardından erişim sağlanan tercih klavuzu üzerinden ilgili kadrolar seçilecek.

Bu kadrolara yerleşmek isteyenlerin 2019 veya 2020 senesi KPSS sınavına girmiş olmaları gerektiği açıklanırken, en az 50 puan olan baraj rakamını geçen ve en az lise mezunu olan adayların kadrolara başvuru yapabilecekleri belirtildi. Diğer yandan başvuruların bitişi ile 31 Ocak ardından sözlü mülakat görüşmeleri için tarih ve yer açıklaması duyurulacak. Bu aşamayı da başarı ile tamamlayanlar Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde ilgili kadrolarda istihdam edecekler.

Ayrıca 2021 Uzman Erbaş maaşı ve tazminatı ne kadar? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Klavuz Adresi

Komutanlık yapılan açıklama kapsamında kadrolara başvuruların en son 31 Ocak’ta tamamlanmış olması gerektiği, sadece TC vatandaşı olan ve daha önceden herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olan kişilerin başvuru yapabilecekleri ifade edildi.

Adayların her bir kadro için farklı değerlerde şekillenen KPSS tavan ve taban puanlarını öğrenmek için ise https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinin duyurular bölümünde yer alan Milli Savunma Bakanlığı Kuvvet Komutanlıkları Memur Alım Kadro Klavuzu’na bakmaları gerektiği belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Milli Savunma Bakanlığı 135 Adet Memur Alımı Şartları Ve Başvuru başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.