Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımları Başladı

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde sözleşmeli er olmak için başvuruda bulunan adaylara yönelik bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda adaylarla, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde hazır bulunmaları gerektiği paylaşıldı. Öte yandan adayların süreç içerisinde atacakları adımlara yönelik önemli bilgiler paylaşıldı. 13 Ağustos tarihinde başlayacak olan temin işlemleri için belirtilen son tarih ise 17 Ağustos.

Seçim Aşaması Faaliyetleri

  • Çeşitli kriterler gözetilerek uygulanacak sınavlar ve mülakatlar ile değerlendirme sürecine tabi tutulacak adayların seçim aşaması faaliyetleri; kayıt-kabul, fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi, hastane sevk işlemlerinden oluşuyor.
  • Adaylar fiziki yeterlilik testine yanlarında getirecekleri spor kıyafetleriyle (eşofman, şort, fanila, spor ayakkabısı vs.) katılacaklar.
  • Hafta sonuna denk gelen tarihlerde sınav yapılmayacak.
  • Askerlik hizmetini yerine getirmemiş olan adaylar seçim aşamasına faaliyetlerine gelirken yanlarında son bir ay içerisinde e-devlet üzerinden alınacak “Askerlik Durum Belgesi” getirmeliler.
  • Askerlik hizmetini tamamlamış adaylar ise terhis belgelerinin aslı ve onaylı fotokopisini yanlarında bulundurmalılar.
  • Adaylar, fiziki yeterlilik sınavına girebilmek için tek hekimden alınması mümkün olan ve sınava girmelerine engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık probleminin söz konusu olmadığını kanıtlayan sağlık raporunu temin etmeliler.
  • Adaylar söz konusu belgelerin hem asıllarını hem de fotokopilerini seçim aşaması faaliyetlerinde yanlarında bulundurmalıdır.
  • Adaylar asıl başvuru için gerekli olan şartları taşıyıp taşımadıkları kararına getirecekleri belgeler incelenerek varılacaktır. Başvuru şartlarını taşımayan veya eksik ya da yanlış belge teslim eden adaylar hangi aşamada oldukları gözetilmeksizin elenecekler.
  • Milli Savunma Bakanlığının resmi sitesi üzerinden yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir. Bu duyurucu haricinde adaylara posta ya da telefon yoluyla sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

Milli Savunma Bakanlığı Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Yılı Sözleşmeli Er Temini Kılavuzunu İndirmek İçin TIKLAYINIZ!

Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları (Deniz ve Hava Kuvvetleri) Başladı! [Güncel Alım İlanı] 

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 yılı içerisinde sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu. Bu duyuru ile birlikte sözleşmeli er olmak isteyenlerin taşıması gereken özellikleri ve yapacağı sınavın içeriğini anlatan bir kılavuz yayımlandı. TSK’nın kritik görevlerde yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak için yaptığı sözleşmeli er alımına başvuruda bulunmak ve güncel alım ilanına dair tüm detaylara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2018 Sözleşmeli Er Alımı Tüm Detayları İçin TIKLAYINIZ!

 

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Er Boy – Kilo Tablosu başlıklı makalemizde boy kilo tablosu sözleşmeli er, sözleşmeleli er kilo tablosu ve sözleşmeli er boy kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.