Askernoktasi.com: Uzman | Astsubay | Sözleşmeli Er |

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Memur Alım Başvuruları Başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Memur Alım Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında 2021 senesi içinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı kadrolarına yerleştirilmek için sözleşmeli er ve memur alım yapılacağı açıklandı. Kadrolara başvuru gerçekleştirmek isteyen adayların ise en az lise mezunu olmalarının yanında 2020 KPSS sınavına girmiş olmalarının gerektiği belirtildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde açılan kadrolara başvurular ise 31 Ocak 2021 tarihine kadar kabul edilmeye devam edecek. Başvurulur KPSS’den en az 50 puan alan adaylar tarafından internet üzerinden gerçekleştirilecek. Yüz yüze başvuruların kabul edilmediği kadrolara müracaat için https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresine giriş ardından ana ekranda görüntülenen ‘’ MSB Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er, memur temini kesin kayıt ilanı’’ sekmesine girilerek, ilgili tercihlerin işaretlenip, başvuru onayı verilmesi gerekiyor. Bu işlem için TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi tanımlama basamağı izleniyor.

Ayrıca askerlik ve bedelli askerlik yerleri hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Kadrolar Neler?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alım yapılacak boş kadrolar ise mühendislik, iş güvenliği uzmanlığı, elektrik mühendisi, gıda mühendisi, dava işlemleri uzmanı olarak açıklandı. Bu kadrolara girmek isteyen adayların 1 yıl veya üzeri hapse geçmişte mahküm edilmemiş olmaları, 2020’de kendi öğretim alanlarına ilişkin KPSS puanında en az 50 rakamını tutturmuş olmaları, 2021 itibari ile 30 yaşın üzerinde olmamaları gerekiyor.

Diğer yandan her bir kadro için belirlenen KPSS taban ve tavan puanlarına ilişkin bilgiler ise açık şekilde duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı bu boş kadrolara girişte en yüksek şansa sahip olan tavan puanlarına ilişkin bilgilerin ise adaylar tarafından https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinde yer alan ‘’ Deniz Kuvvetleri Komutanlığı aday tercihleri klavuzu’’ üzerinden görüntülenebileceğini ifade etti. Başvuru yapan ve puan uygunluğu ile başvurusu onay aşan kişilere ise Şubat ayı başında gerekli sözlü görüşmeler için yeni bir tarih ve görüşme adresi iletilecek. Sözlü mülakatın ardından atama onayı alanlar ise 2021 senesi içinde kadrolara atanacaklar.

Bir önceki yazımız olan Kamuda Esnek Çalışma Genelgesi Yayınlandı! Esnek Çalışma Nasıl Olacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.